TIP na aplikaci – Solar Walk

0

Jestli patříte mezi amatérské astronomy a Vesmír je pro vás smyslem života, určitě vám mohu doporučit aplikaci Solar Walk. Ta byla do nedávna dostupná pouze pro jablečná zařízení, minulém týdnu se však rozšířila i na androidí platformu.

Solar Walk

Jedna se o velmi pokročilou aplikaci pro poznávání Sluneční soustavy. Na své si přijdou jak úplní začátečníci, tak členové odborné veřejnosti, kteří Vesmírem doslova žijí. Vše je názorně zobrazeno na 3D modelech planet naší Sluneční soustavy. Nechybí ani zevrubný popis detailů, které se vztahují k dané planetě nebo vesmírnému tělesu.

Jedinou zásadní nevýhodou pro české uživatele může být jazyková bariéra. Celá aplikace je totiž kompletně v angličtině, a pokud se chcete skutečně něco dozvědět o daném planetě nebo vesmírné stanici, počítá se s alespoň pokročilou znalostní tohoto jazyka. Velmi zajímavě také vypadá možnost zapnutí 3D virtualizace. Planety se vám pak zobrazí jako ve 3D kině a pro správný trojrozměrný efekt samozřejmě potřebujete speciální brýle.

Aplikace je ve zkušební verzi zdarma, pokud to však s prozkoumáváním Vesmíru myslíte vážně, rychle si připravte necelých 60 Kč za plnou verzi. V bezplatné dostanete totiž přístup pouze k Saturnu a všechny pokročilé funkce jako „cestování časem“ nebo satelitní snímky vám zůstanou odepřeny. Jestli se jenom trochu zajímáte o tajemství Vesmíru, můžu vám aplikaci s čistým svědomím doporučit. Jedinou nevýhodu bych viděl v potenciální jazykové bariéře, která může neangličtinářům zkazit jinak skvělý zážitek.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here