„Bublinkový“ displej Tactus blíže komerčnímu rozšíření

0

Myšlenka displeje, který by měnil svůj tvar například při psaní na klávesnici, aby vystoupily jednotlivé klávesy je s námi již několik let. Jako jedni z prvních s takovou myšlenkou začala pracovat společnost Tactus a po tvrdé práci, kdy sháněli především investory a výrobní partnery vypouštějí na Japonskou a Jihokorejskou burzu své akcie.

tactus

Tactus také uzavřel spolupráci s firmou Wistron, díky které jejich práce dostane hmotné výsledky, protože z výrobní linky ke konci tohoto roku sjedou obaly pro iPad mini kombinované se speciální vrstvou kryjící displej, která vytvoří již zmíněné bublinky. Návštěva stránek výrobce ale ukáže, že Tactus má v plánu tuto technologii přinést do širšího sortimentu pro Androidy, PC a mnoho dalších zařízení, mimo jiné i do automobilů.

Podstata celé myšlenky je v tom, že třeba psaní na softwarové klávesnici je poměrně nepohodlné z důvodu absence zpětné odezvý (zmáčknutí tlačítka), proto Tactus pracuje na vrstvě, která na určitých místech vytvoří jakési „bublinky“, které budou nahrazovat hardwarová tlačítka a klávesy, přičemž bude dosaženo solidní zpětné vazby nejen při psaní, ale také při hraní her a dalších činnostech.

http://vimeo.com/84083184

zdroj: Phonearena

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here