Smart Launcher – když máte rádi jednoduché věci [Recenze]

4

Smart Launcher je velmi jednoduchá, intuitivní aplikace, která vám nabídne zcela jiné prostředí, než na jaké jste doposud zvyklí z launcherů typu ADW a jim podobných. Na první pohled vás upoutá opravdu jednoduchá domácí obrazovka – vyskytuje se zde opravdu jen to nejnutnější, a to ve velmi slušivém kabátu.

Smart-Launcher-Pro-vJarvis-APK-705x344

Na jediné ploše, kterou vám tento launcher nabídne, je možno si všimnout netypického umístění ikon. Jsou řazeny v kruhu, automaticky nahrazovány ikonami Smart Launcheru.

Položka Přizpůsobení  v nastavení umožňuje kruh aplikací změnit na řazení do řádku a také změnit vzhled bublin, nikoliv však tvar – je možné okraje bublin pouze zneviditelnit – případně skrýt všechny aplikace na ploše, které se objeví až po dotknutí obrazovky. K placené verzi aplikace dostanete navíc možnost používat widgety a základní čtyři gesta se vám rozšíří na osm.

Hodiny

Dalším neopomenutelným a téměř posledním bodem na ploše jsou hodiny a datum. Hodiny svým vzhledem napodobují jednotlivé verze androidů – Jelly bean, Ice Cream Sandwich a Gingerbread. Svou jednoduchostí, kterou se Smart Launcher snažil uplatnit téměř všude, ladí na ploše se stylem ikonek. Změnit můžete pouze barvu, datum zůstane nedotčené úplně – pojí se pouze s jednotlivým vzhledem hodin. Klasicky je možnost přiřadit k hodinám aplikaci, která se po dotknutí spustí, např. budík. Pro datum zrovna tak.

Nabídka aplikací

Posledním objektem na domácí obrazovce je šest malých čtverečků v dolním levém rohu, které po kliknutí spustí menu. Já preferuji pro spuštění menu slide doleva, tudíž mám na obrazovce pouze hodiny a ikony aplikací. Launcher myslel i na leváky, proto naleznete možnost přesunout nabídku doprava, a provádět slide tímto směrem.

8e580fbc-e8e3-e211-abbd-0025902c7e73_3_full 2 Screenshot_2013-01-14-17-41-40

Po otevření nabídky vás překvapí řazení do kategorií – Komunikace, Internet, Hry, Média, Nástroje a Nastavení. Každou kategorii symbolizuje opět ikonka Smart Launcheru. Je možné stáhnout si jeden ze spousty vzhledů přímo pro tento launcher. Samotný vzhled aplikací je již klasický, ale je také možné změnit ho prostřednictvím jiných balíků ikon, například i z GO Launcher EX.

Aplikace se rozdělí samy do příslušných kategorií, můžete je však přetáhnutím zařadit do jiných, vám lépe vyhovujících sekcí. Pro opravdové minimalisty je možné zrušit nápisy u aplikací i u kategorií. Naleznete zde také ikony pro nastavení vzhledu, odkaz na Google Play a abecední vyhledávání mezi aplikacemi, které jsou umístěny nahoře, odděleny od aplikací a zobrazují se vždy.

Závěr

Smart Launcher je skvěle vypadající aplikace s minimem možností v nastavení a intuitivním ovládáním. Nepotěší však uživatele, kteří jsou zvyklí na větší počet ploch a potrpí si na widgety. Je dělaná na míru všem minimalistům, zabírá v telefonu opravdu málo místa – jak už vzhledem, tak velikostí. Vše dohromady spolu s rychlým fungováním bez sekání jen podtrhuje, proč si Smart Launcher vysloužil na Google Play 4,5 hvězdičky.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

4 KOMENTÁŘE

  1. „aplikace, která vám nabídne zcela jiné prostředí, než na jaké jste doposud zvyklý“
    myslím, že zvyklý s měkkým „i“ na konci, bude vhodnější 😉

  2. Tuto app pouzivam na mobilu i na tabletu, ma mnohem mensi naroky na HW nez mnohe a ma podobne funkce, jedine doporucuji 🙂

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here