Color Dict – offline česko-anglický slovník

26

Hledáte jednoduchý česko-anglický slovník, který bude po ruce i z dosahu internetu? Aplikace ColorDict je ta pravá pro Vás.

Jedná se o poměrně jednoduchou aplikaci, která ze začátku neobsahuje žádné slovníky. Ty jsou na marketu jako samostatné aplikace, na jejich seznam se dostanete přímo z aplikace. K stáhnutí je jich zde poměrně dost, vždy eng – jiný jazyk, zajímavostí mohou být slovníky anglické výslovnosti, či nepravidelných tvarů. Důležité je, že mezi jazyky je kromě němčiny, japonštiny či čínštiny i čeština, slovenské čtenáře však nepotěším, jejich mateřský jazyk chybí.

Výhodou je, že slovníky nezůstávají jako nainstalované aplikace, stačí je spustit, poté si překopírují důležité soubory na SD kartu a sami nabídnou svojí odinstalaci. Dalším plusem je přítomnost dvou plug-inů, jeden slouží k propojení s google translátorem, druhý s wikipedií.

Ve výsledku stačí zadat pojem, aplikace projede všechny slovníky (i ty plug-inové) a z každého zobrazí výsledek. Vestavěný offline slovník Vám vždy nabídne více možných variant, osobně bych preferoval kdyby jich bylo méně, za to však přesnějších. Nechybí zde ani možnost uspořádat si pořadí výsledků, či automatické ‚otáčení slovníku.

Podporovaná verze Androida 1.5+

Výsledky hledání, každý barevný box reprezentuje jeden slovník Seznam slovníků, plus možnost jejich seřazení


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

26 KOMENTÁŘE

 1. Nějak to nemůžu rozjet..nainstaloval jsem do telefonu dost těch dalších věcí z marketu jak mi nabídl program,přesto se mi ve složce dicts objeví jenom Translate a nic vic..když tam zadám slovíčko na překlad tak mě to odkáže akorát na internet.můžete mi někdo pomoct?díky

 2. 2smk: Musíš daný slovník, který jsi stáhl zapnout. Jeví se jako aplikace, po zapnutí si překopíruje důležitá data, a sám nabídne vlastní odinstalaci.

 3. 2Pepe S. jak tak koukám, přes volbu (v aplikaci) ‚Download more Dictionary data‘ vidím jako poslední v seznamu ‚Czech-English Dictonary‘.

 4. právě jsem to i nainstaloval pak se apk odstranila,to jsem zapomněl zmínit..zkusil jsem to znovu dnes a už to funguje,nevím čím to bylo…děkuji za super aplikačku

 5. Pomóóóć.Nutně potřebuji a nemůžu zprovoznit.Zkoušel sem asi šestkrát.Vždy nabídne jen dva slovníky a ty navíc vypadají,že nefungujou.Máte někdo zkušenost?Prosím,smutně koukám.Telefon HTC Wildfire .

 6. Vůbec mě nenapadá kde by mohla být chyba a proč by to na Wildfire nemělo fungovat. Možná by mohl být problém v rozlišení, ale to by neměla jít celá aplikace a ne jen nějaký slovník. Jediné co vím, že na Samsungu Galaxy S (2.1/2.2/2.3) funguje vše naprosto bez problémů.

 7. mám HTC Desire S.
  V seznamu se mi zobrazuje šest stažených slovníků, včetně spelling, irregular a thesaurus. Bohužel se mi objevují výsledky jen z Translate a Wikipedia. tuší někdo proč?

 8. omlouvám se za planný poplach, druhý den už chodily všechny (aniž bych něco měnil). Nyní naprostá spokojenost, teď už tam mám devět slovníků z nichž osm používám.

  • Pravděpodobně jste si nestáhl doplňkový offline slovník (viz. v článku) ale jen plug-in pro Google Translator.

 9. Ahojda, prosím vás, možná hloupá otázka – výrazy nelze zadávat v češtině, aby slovník přeložil do aj? Slovníky mám nainstalované snad všechny, z cj – aj, z aj-co cj, spelling, irregular..ale potřebovala bych překlad z cj do aj a to mi nefunguje:(

 10. Dnes se mi tento slovník odmítl rozbalit na kartu a hlásil error, nepomohlo ani několikerá instalace a odinstalace.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here