Facebook představil aplikaci Messenger Lite

0

Facebook se dnes ráno pochlubil se svou novou aplikaci. Je však nutné sdělit, že nejde o žádnou revoluční appku. Jak říká samotný název, bude se jednat jen o méně náročnou verzi oblíbeného kecálku. Messenger Lite je zaměřený hlavně do rozvojových zemí, kde jsou stále využívané starší zařízení s Androidem.

messenger-lite-242083

Není to tak dávno, co Facebook vydal zjednodušenou verzi své aplikace s přídomkem Lite. A toto rozhodnutí nyní aplikoval na své druhé lidmi nejoblíbenější dílo ze své továrny, jenž se pyšní více než jednou miliardou stažení. Nová verze je ale hlavně určena pro uživatelé z rozvojových zemí, kde se můžeme více setkat se staršími androidovými zařízeními. Facebook přímo zmiňuje modely vyrobené v letech 2009 až 2011. Tato zařízení se nemohou chlubit interní pamětí a už vůbec ne výkonem. Facebook navíc u svých klasických aplikací zvyšuje hardwarové nároky, tím pádem je nová verze Lite pro takové uživatele opravdu spasení.

Kromě nižší náročnosti se má Messenger Lite také lépe vypořádat s velkými výkyvy signálu datových sítí. V tuto chvíli nevíme, o co vše osekaná verze Lite přišla, ale patrně budou chybět nejnovější vychytávky, mezi které patří Instant Video nebo Tajné konverzace. Naopak bude možnost posílat fotografie, nálepky, dokazy či hlasové zprávy. Na Messenger Lite se můžou nejprve těšit v Keni, Malajsii, Srí Lance, Tunisku a Venezuele.  S největší pravděpodobností se postupně appka dostane do většiny zemí, stejně jako Facebook Lite.

 

Zdroj: engadget.com, mobilenet.cz

 

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here