Facebookový Messenger vypustil 1500 nových emotikonů

0

Pravděpodobně v reakci na zvýšenou poptávku po nových smajlících se zástupci facebookového kecálka Messenger rozhodli rozšířit svou sbírku těchto malých obličejíků pro rozvíjení konverzace  o 1500 nových kusů.


 

facebook-new-emoji-840x416


 

Tento balíček přidává nové vzory emotikonů, které obsahují druhy nezávislé na pohlaví, podporující mír na světě, potrhlé jedince různých náboženství. Většina smajlíků by navíc měla být dostupná ve velmi široké paletě odstínů pleti. Ale nebojte se, že budete muset při každém použití „smajla“ vybírat, jestli budete chtít bílého, či hnědého, protože na to vývojáři nejpopulárnější sociální sítě světa mysleli taky a přidali možnost si vybrat defaultní barvu pleti.  Facebook také doufá, že bude vytvářet ještě více vyvážený mix emoji, který bude reprezentativně zastupovat celou naši planetu Zemi.“

Rasy a rovnost pohlaví lidí nejsou jedinými cíly, které Facebook chtěl v této aktualizaci dosáhnout. Už se např. nebudeme potkávat ve webové verzi FB s úkazy chatu s podobou vykřížkovaných obdélníčků, které měly znázorňovat nepodporované typy smajlíku, se jakými si prostě webový prohlížeč neporadil. Ve verzi na počítači jsou již synchronizované všechny druhy emotikonů, a tak nebude problém si smajlovat s někým, kde je právě na mobilním zařízení.

Tímto standardizovaným platformy se mohou uživatelé všech operačních systému těšit na konverzování se skutečnými emodži, ve kterých už nebude žádný rozdíl, a tudíž se z Messengeru stane ještě méně formální, ale více barevný konverzační nástroj.

Zdroj: Android Authority


 

Co si myslíte o standardizaci facebookových smajlů? Zanechte nám svůj názor v komentářích o kousek níže!

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here