Moon+ reader: čtečka knih do kapsy

1

    ikona moon readeru

Ať už chcete šetřit peníze, papír, místo v tašce, nebo cestu do knihovny, mít čtečku knih ve vašem telefonu, či tabletu není nikdy na škodu. Na Google Play takových aplikací najdete mnoho, mě však velmi zaujala právě moon+ reader.

screen uvodní obrazovky

Na úvodní obrazovce najdete po spuštění ve své knihovničce tři předinstalované tituly, pokud ale angličtina nepatří mezi vaše silné stránky, bohužel si nevyberete, všechny jsou v originále. Po rozkliknutí mojí knihovny, v dolní části obrazovky, se potom zobrazí kompletní sbírka vašich knih, kterou si můžete přehledně seřadit podle titulu, autora, času přidání, nebo složky úložiště. V této sekci můžete také importovat soubory v nejrůznějších formátech; mobi, epub, txt, html, rar, zip, OPDS, cbr, cbz, umd nebo fb2. Nebo můžete prostě jednoduše zobrazit lokální soubory. V nabídce je taktéž zobrazení online knihoven, mezi kterými jsou přednastavené Project Gutenberg, Feedbooks, Manybooks, Smashwords, Moon+ Catalogs, ale přidávat můžete libovolně i další. Průběžně můžete sledovat statistiky-kolik knih vlastníte, kolik z toho je jich přečtených, kolik to dělá stran, jaká je vaše rychlost čtení a další.

screen nastavení

Moon+ reader je velmi přizpůsobivý, co se nastavení týče. Můžete si nastavit automatický import nových titulů z Dropboxu, či Google Drive. Pokud jde o nastavení samotného čtení, možnosti jsou nepřeberné. V zobrazení můžete zvolit font, jeho velikost a barvu, zarovnání, řádkování, okraje, barvu nebo dokonce obrázek pozadí. Ovládání vám potom nabídne měnit orientaci obrazovky, akci při zatřesení telefonem, posouvání stránek, výběr textu a kromě displeje možnost ovládání tlačítky. Na výběr je ještě mnohé další, pro individuální nastavení je třeba si s aplikací trochu pohrát. Jako zajímavé vychytávky bych ale ještě uvedla nastavení efektů otáčení stran, hlasité předčítání, volbu mezi denním a nočním režimem, ochranu očí při dlouhém čtení, nebo synchronizaci aktuálního rozečteného úseku, pro případ, že čtete na více zařízeních.

screen knihy

Aplikace vám zajisté nabídne upgrade na verzi Pro. Ta se dá aktuálně zakoupit za 110 Kč a oproti základní verzi má k dispozici hned několik funkcí navíc. Podporuje formát pdf a úpravy dokumentů v tomto formátu, což člověk ocení nejen při čtení knih. Dále podporuje multi-touch, ovládání pomocí bluetooth headsetu, neruší vás při čtení reklamami, nabízí zákaznickou podporu přes email, sdílení záložek, nastavení hesla a další. Mně osobně připadala základní verze dostačující , úprava pdf formátu v plné verzi je totiž nedostatečně domyšlená, každý má ale jiné preference a v základní verzi určitě sami poznáte, zda vám vyhovuje.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

1 komentář

  1. Můžete mi prosím někdo poradit, který česko-anglický slovník ve free verzi je u moon+ readru podporován? Popřípadě jaká jiná čtečka bez problému spolupracuje s nějakým česko-anglickým slovníkem? Díky moc za radu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here