Instagram používá více Američanů než Twitter

0

Instagramu se po akvizici Facebookem nebývale daří. Před několika dny oznámil, že právě pokořil hranici 200 milionů aktivních uživatelů a nyní se na světlo světa dostala zpráva, podle které tuto amatérskou fotografickou sociální síť používá více Američanů, než takový Twitter. Přitom i díky němu se Instagramu podařilo na začátku své úspěšné cesty prorazit, avšak po již zmiňované akvizici Facebookem se stále více od této mikroblogovací sítě oddaluje.

twitter-bird

Ve Spojených státech sice Instagram s 35 miliony uživateli vede, globálně má však stále navrch Twitter. Ten sice na americkém trhu používá „pouze“ 30,8 milionů uživatelů, po globálním součtu však uživatelská základna čítá přes 240 milionů aktivních uživatelů, což je stále o 40 milionů více, než se kterými může operovat právě Instagram.

instagram

Nutností je však dodat, že Twitter je dostupný pro takřka každou platformu včetně webového klienta. Instagram je přitom stále určen především pro mobilní uživatele pracující s Androidem, iOS nebo Windows Phonem. Problémem obou služeb je však stále neziskovost, se kterou se obě chystají vypořádat po svém.

 

Zdroj: thenextweb

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here