Fotoaparát HTC One (M8) – podrobné informace

0

HTC One, s kódovým označením M8, je prvním telefonem s inovativním dvojitým fotoaparátem na zadní straně, který neslouží k pořizování 3D záznamu videí a fotografií. Jistě už víte o funkcích, které přicházejí s novým HTC One, tedy doplňující efekty jako je parallax efekt, či možnost dodatečného rozostření (zaostření). Níže se však můžete podívat na větší ponoření do novinek a specifikací tohoto řešení.

htc-one-m8-duo-camera-explained

Hned na začátek je vhodné zmínit, že nové HTC One (M8) používá stejnou technologii ultrapixelů jako loňské HTC One (M7) a HTC One Max. To znamená, že fotoaparát disponuje 4 MPx rozlišením, ale snímacími body podstatně většími, než nabízí konkurence. HTC muselo použít pro loňský model dva dodavatele těchto fotoaparátů – OMNIVISION a ST Microelectronics. Prozatím se spekuluje, že pro nový model M8 jsou použity snímače pouze od OMNIVISION, protože se proslýchá, že u ST Microelectronics byly problémy s kontrolou kvality.

Pokud přemýšlíte jaké specifikace asi má druhý fotoaparát nahoře na zádi, tak vězte, že se jedná o fotoaparát z loňského modelu One (M7), takže to také není žádný podprůměrný snímač (2,1 MPx – Ultrapixel).

Další zkoumání zjistila, že fotografie pořízené dvojicí kamer jsou o 60% větší, než pokud jsou pořízeny pouze jediným fotoaparátem. Zřejmě je to způsobeno tím, že druhý fotoaparát nezaznamenává jen hloubku fotografie, ale také druhotnou fotografii použitou pro tento efekt.

htc-one-m8-ultrapixel

Nakonec je potřeba dodat, že sekundární kamerka nefuguje vždy, při špatných světelných podmínkách a makro režimu se totiž deaktivuje, fotografie v těchto případech zkrátka pořídí jen samotný hlavní fotoaparát.

zdroj: Phonearena

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here