Do smartphonů a tabletů míří český průvodce pro fotografy

0

Pokud rádi fotíte, určitě se mnou budete souhlasit, že mezi nejdůležitější aspekty pro vytvoření skvělé fotografie, je dobrá volba místa. Napadlo to i české vývojáře, kteří na tomto nápadu vystavěli celý projekt. Ten nese název Fripito a jedná se o chytrou aplikaci, která bude oficiálně uvolněna na konci jara 2014 pro smartphony a tablety s Androidem a iOS.

Aplikace bude v základu zdarma, avšak bude se snažit vydělat na in-app nákupech. Budete si totiž muset nakupovat různé průvodce po oblíbených fotolokalitách. Ceny katalogů by se měly pohybovat v rozmezí 3 – 15$. Celý projekt ještě ale shání investory z řad fanoušků po vzoru Kickstarteru. Peníze vybrané skrze Indiegogo bude použity pro zaplacení profesionálních fotografů, kteří dané lokality navštíví a díky tomu vytvoří již zmiňované průvodce. Zbylá část vybraných peněz se pak použije pro překlad do různých jazykových mutací.

Fripito 4

Bezesporu se jedná o zajímavý nápad, nejsem ji ale jistý, zda se najdete dostatek zapálených fotografů, kteří by tento projekt pomohli zafinancovat. Tvůrci sice tvrdí, že je aplikace de facto hotová a nyní se pracuje už pouze na neméně důležitých průvodcích, což je asi nejnáročnější a nejnákladnější část projektu. Pokud vás projekt zaujal, můžete navštívit jeho oficiální webové stránky, případně přispět na jeho realizaci. Mně se celá myšlenka velmi líbí, ale bojím se, že podobných lidí není pro zafinancování dostatek.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here