České peníze – nová aplikace od ČNB

0

ceske penize 1 ceske penize 2

Česká národní banka vydala minulý týden novou aplikaci pro Android, která umožňuje zobrazit všechny české mince a bankovky s přehledem jejich ochranných prvků.

Aplikace České peníze se bude hodit každému, kdo chce mít po ruce jednoduchý návod k určování pravosti a platnosti mincí a bankovek. Součástí jsou detailní snímky všech platných vzorů českých peněz s podrobným popisem jednotlivých bezpečnostních prvků, pomocí kterých můžete určit, zda je daná mince nebo bankovka pravá.

Vývojáři však šli ještě dál a přidali několik interaktivních prvků. Na zařízeních s akcelerometrem (téměř všechny smartphony a většina tabletů) je možné možné pohybem zařízení simulovat efekt opticky proměnlivé barvy patrný při sklopení bankovek. Nechybí ani možnost zobrazení, jak vypadá daná banka proti přímému světlu nebo pod UV lampou.

Aplikace České peníze je opravdu zajímavým a užitečným pomocníkem. Jedinou menší nevýhodou je velikost, která se vyšplhala na 45 MB. Novinku si můžete bezplatně stáhnout z Google Play Store. Aplikace je kromě češtiny dostupná také v angličtině, takže ji mohou využít také turisté, kteří jsou poprvé na návštěvě v České republice.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here