Na co jsme zapomněli aneb Přehled dalších novinek uplynulého týdne (10. týden 2013)

0

prehled dalsich novinek uplynuleho tydne

Ani tento týden jsme nezapomněli na pravidelný přísun novinek v podobě našeho přehledu s názvem Na co jsme zapomněli. Pojďte se s námi podívat, jaký smartphone chystá Huawei, kolik bude stát hybridní zařízení Asus Transformer AiO, jak se vyrábí HTC One a na další zajímavosti ze světa operačního systému Android.

Huawei Ascend G710 – pětipalcový tabletofon v hliníku?

huawei ascend g710

Na twitterovém účtu @evleaks se nedávno objevil render chystaného tabletofonu Huawei Ascend G710. Novinka by měla být vybavena 5″ displejem s HD rozlišením (720p) a vlastní čtyřjádrový procesor Hi-Silicon K3V2 běžící na frekvenci 1,5 GHz.

Z obrázku můžeme usuzovat, že na rozdíl od předchozích smartphonů čínského výrobce, nabídne Ascend G710 hliníkový kryt. Zajímavostí jsou také senzorová tlačítka pod displejem, která Huawei ve svých posledních modelech nahradil tlačítky na displeji. Není vyloučeno, že informace o telefonu nebo alespoň jeho render, nejsou pravé.

Ultrapixelovou kamerou by mohly být vybaveny i levnější smartphony od HTC

HTC One přineslo hned několik zajímavých technologických novinek, kterou vlajkové lodi taiwanského výrobce může konkurence jen závidět. Jednou z nejvýraznějších funkcí HTC One je fotoaparát s ultrapixelovým snímačem, který by se podle Phila Robersona, šéfa britské pobočky HTC, mohl objevit i v levnějších smartphonech z portfolia výrobce.

V levnějších modelech se objeví také nová domovská obrazovka HTC BlinkFeed, která je pevnou součástí uživatelské nadstavby HTC Sense 5.

Asus Transformer AiO bude stát více 25 000 Kč

Asus Transformer AIO

Už od představení hybridního zařízení Asus Transformer AiO, který kombinuje počítač s obrovským tabletem, bylo jasné, že o zrovna levnou záležitost nepůjde. Nyní taiwanský výrobce zveřejnil, že svou novinku začne prodávat na jaře letošního roku za 1300 dolarů, v přepočtu 25 500 Kč.

Asus Transformer AiO je all-in-one počítač s Windows 8, procesorem Intel Core i5 nebo i7, 8GB RAM, dedikovanou grafickou kartou Nvidia GeForce GT 730M a 18,4″ dotykovým displejem o Full HD rozlišení. Vyjmutím displeje z doku vznikne obrovský tablet se čtyřjádrovým procesorem Tegra 3, Androidem 4.1 Jelly Bean a hmotností 2,3 kg. Mezi operačními systémy je možno přepínat také manuálně stisknutím speciálního tlačítka.

Jelly Bean pro HTC One SV je za rohem

htc one sv black

HTC One SV se začalo prodávat s Androidem 4.0 Ice Cream Sandwich, k aktualizaci na Jelly Bean by však mělo dojít už velmi brzy. Nový firmware má označení 2.14.401.2 a jeho velikost by měla být 387,71 MB. Kromě Androidu 4.1.2 Jelly Bean se uživatelé mohou těšit na uživatelskou nadstavbu HTC Sense 4+. První výsledky benchmarku AnTuTU také nasvědčují tomu, že výkon telefonu je po updatu výrazně vyšší.

Další sběratelská série figurek Androidů

Android_LuckyCat_Combo3

Pro všechny sběratele figurek Androidů připravila společnost Dyzplastic novou sérii figurek Androidů s názvem Lucky Cats. Figurky vytvořil designér Shane Jessup, který se inspiroval čínskými tradicemi. Nová série se začne prodávat v průběhu letošního března v internetovém obchodě Dead Zebra a stejně jako v předchozích případech půjde jen o limitovanou edici.

Amplify – předražený tablet do škol

amplify tablet

Společnost News Corp oznámila další detaily o svém tabletu Amplify, který je určen pro studenty a jejich učitele. Tablet obsahuje operační systém Android doplněný o speciální uživatelskou nadstavbu. Učitel může v reálném čase vidět, co studenti na tabletech dělají, posílat jim úkoly a v případě potřeby zablokovat některé z aplikací.

Naopak studenti mohou využívat předinstalované výukové aplikace i další zdroje informací dostupné na internetu. Nechybí ani funkce odesílání zpětné vazby učitelům a upozornění na blížící se testy i termíny odevzdání školních prací.

Většímu rozšíření tabletu by mohla zabránit cena, která byla stanovena na 300 dolarů za jeden tablet. Navíc výrobce požaduje platit dalších 100 dolarů ročně za poskytnutí licence na výukové programy.

 

Jak se vyrábí HTC One?

A nakonec se ve videu krátce podíváme na to, jak probíhá výroba vlajkového smartphonu HTC One.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here