Alternativní Superuser aplikace od tvůrce Clockworkmod recovery je na Google Play

0

superUser_1

Ačkoliv root zařízení je ve skutečnosti poměrně složitým a těžko definovatelným pojmem (více třeba zde), tak pro většinu uživatelů tkví v pouhém obsluhování nějaké SuperUser aplikace, skrze kterou se udělují vyšší administrátorská práva aplikacím ostatním.

V dnešní době se konkrétně v naprosté většině případů používala SuperUser aplikace buďto od Chainfire nebo od ChainsDD. A nyní se k nim svým příchodem na Google Play připojila aplikace ClockworkMod Superuser od tvůrce ClockworkMod recovery Koshuika Dutta.

Novinka by měla nabídnout v podstatě vše, co její výše zmíněná konkurence. Tedy udělování práv jednotlivým aplikacím, přehledné logy, kdy si jaká aplikace vyšší pověření konkrétně vyžádala, ochranu aplikaci čtyřčíselným heslem, kontrolu su pověření v manistestu žádajících aplikací, plnohodnotné rozhraní pro tablety a plnohodnotnou podporu více uživatelů z Androidu 4.2 Jelly Bean.

Konkrétně ona kontrola su pověření v manifestu je poměrně důležitou funkcí. Dutta se totiž rozhodl, že přinutí autory rootu využívajících aplikací, aby do manifestu svých aplikací, tedy místa, kam se normálně zapisují vyžadovaná pověření, začali připisovat pověření android.permission.ACCESS_SUPERUSER. Chce tím dosáhnout vyšší transparentnosti na poli root aplikací.

Kromě toho, i když už to samo by stačilo jako důvod pro další SuperUser aplikaci, je nový SuperUser kompletně opensource (zdrojové kódy na GitHubu) pod licencí Apache 2.0, měl by jít snadno integrovat do jakékoliv ROMky a navíc by měl bez problému fungovat se všemy současnými aplikacemi včetně třeba Carbonu, se kterým má údajně ChainsDD SuperUser problémy. Pomyslnou třešničkou na dortu je pak možnost udělení superuser práv aplikaci na 10 minut.

ClockWork SuperUser je samozřejmě zdarma a neobsahuje žádné reklamy. Fungovat by měl na jakémkoliv Androidu verze 2.2 a více.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here