Telefony Huawei P9 a P9 Plus představeny s 12 MP duální kamerou od společnosti Leica a procesorem Kirin 955

2

Huawei-P9-case_1Po neustálých několikaměsíčních únicích a zvěstí, které přicházely téměř denně, je Huawei P9 nyní konečně oficiální. Oznámen byl na akci v Londýně, která byla uspořádána speciálně kvůli telefonům P9 a P9 Plus (dříve také P9 Max).

Huawei P9

Huawei P9 má velikost klasické vlajkové lodi a má tudíž skoro stejné rozměry jako iPhone 6s. IPS displej má úhlopříčku 5,2 palců a rozlišení 1080p.gsmarena_004Chod zařízení zajišťuje procesor Kirin 955, což je upravená verze procesoru Kirin 950 z modelu Mate 8. Chipset má čtyři jádra Cortex-A72 taktovaná na 2.5GHz a čtyři jádra Cortex-A53 s taktem 1,8 GHz, jedná se tudíž o osmijádrový procesor.

K dispozici budou dvě verze, ta slabší má 3 GB RAM a 32 GB interního úložiště, zatímco silnější je vybavena 4 GB operační a 64 GB interní paměti. MicroSD slot umožňuje úložiště rozšířit.

To hlavní oč u telefonu jde, je však samozřejmě duální fotoaparát. Ten je vyvíjen společně s německými experty na optiku ze společnosti Leica a skládá se ze dvou 12 MP snímačů, z nichž jeden dokáže snímat barvy a druhý vidí pouze černobíle. Oba spolupracují a dokážou vytvořit podrobnější záběry v dobrém světle nebo výrazně snížit šum při špatném osvětlení.gsmarena_005Pokud máte rádi čísla, tak čočka má světelnost f/2,2 a zorné pole je ekvivalentní k 27 mm objektivu. Autofocus spoléhá na kombinaci laseru, kontrastu a výpočtu hloubky (pravděpodobně dle algoritmu založeném na rozdíly mezi tím, co vidí tyto dvě kamery).

K dispozici je také duální LED blesk, který bezesporu pomůže ve tmě, ale pokárat musíme Huawei za opomenutí OIS. Myslíme si totiž, že je téměř nemožné stabilizovat obě kamery bez optické stabilizace.gsmarena_100Tělo je vyrobeno z hliníku a podobá se telefonu Nexus 6P, který byl také vytvořen společností Huawei. Snímač otisků prstů je na zadní straně.

P9 skrývá baterii o kapacitě 3 000 mAh, která se dobíjí přes konektor USB typu C. Nebylo řečeno nic o rychlém nabíjení. předobjednávkám, které budou v ČR probíhat 8. – 30. 4., získají zákazníci jako dárek Talkband B2. Doporučená cena Huawei P9 je 14 990 Kč.

Huawei P9 Plus

Říkalo se mu P9 Max, ale dnes byl tento telefon představen s názvem Huawei P9 Plus. Telefon má ovšem úhlopříčku 5,5 palců, tudíž není vyloučeno, že přijde verze Max s údajným 6,2 palcovým displejem.gsmarena_003I přes větší úhlopříčku nepřináší telefon lepší rozlišení, ale je vybaven citlivostí na tlak, která by se měla podobat technologii 3D touch. U P9 Plus se tato technologie nazývá Press touch. Huawei už tuto technologii představil u speciální verze Mate S, která však nebyla normálně dostupná, a proto doufejme, že P9 Plus ji konečně rozšíří.

Model P9 Plus přichází na rozdíl od svého menšího sourozence pouze v jedné variantě se 4 GB operační a 64 GB interní paměti. P9 Plus má patřičně zvýšenou kapacitu baterie na 3,400mAh. Velký model již má také technologii rychlého nabíjení dual-IC Rapid Charge, o které Huawei tvrdí, že Vám poskytne 6 hodin hovoru po 10 minutách nabíjení.Huawei-P9_1Huawei P9 se bude prodávat za 449 £ (asi 15 000 Kč) a verze Plus bude o 100 £ dražší, takže vyjde na 549 £ (přibližně 18 400 Kč). Tyto smartphony budou k dispozici od 16. dubna ve 29 zemích v Evropě a na Středním Východě. Mnoho lidí jistě potěší, že mezi tyto země patří i Česká republika! Tak jak se Vám nové vlajkové lodě od společnosti Huawei líbí?

Zdroj

2 KOMENTÁŘE

  1. Vypadá to dobře, teď jaká bude kvalita kamery. Pokud bude výsledek ještě o třídu lepší než třeba u Honoru 7 tak o devítce budu vážně uvažovat. Samozřejmostí doufám budou všechny důležité senzory. A ještě jsem zvědav, jak vyřešili ty šuplíky na dualsim a sd kartu, fénovat simkarty resp. to přelepovat z jedné sd karty na druhou je poněkud nepohodlné…

  2. Je to nejlepší androidní telefon na trhu. A jeho fotoaparát, vyvinutý s Leicou umí fotky, které se dají srovnávat se snímky pomocí zrcadlovky. Je to prostě jednička.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here