Spekulace: Nexus 7 32 GB s 3G

0

Poslední dobou na povrch začínají vystupovat informace o tom, že Google chystá variantu Nexusu 7 s větším úložným prostorem – konkrétně 32 GB. Tato spekulace se potvrdila, když Japonský zákazník dostal místo 16 GB verze novou, neuvedenou 32 GB. Netrvalo dlouho a nové Nexusy se začali objevovat i v obchodech, čímž začaly další spekulace, kdy se opravdu dostane na trh.

Nexus 7 s 32 GB paměti tedy měl být „dospekulován“ – čeká se pouze na datum uvedení na trh. Ovšem jak to bude s 3G verzí tohoto tabletu? Nikdo zatím netušil, zda-li Google něco takového připravuje, nebo budou k dispozici pouze Nexusy, ve kterých nebudeme moci využívat SIM-kartu. Redaktoři portálu MojAndroid.sk dlouho neváhali a začali zjišťovat informace přímo ze Slovenského ASUSu, jestli něco neví o možném Nexusu s 3G.

Nexus 7

ASUS portálu MojAndroid potvrdil, že Google opravdu chystá Nexus 7 s 3G. Dokonce by se měla tato verze prodávat i na Slovensku a předběžný termín dostupnosti tabletu je určen na prosinec 2012.

Dlouho jsem na nic nečekal a kontaktoval jsem české zastoupení společnosti ASUS a také oficiální obchod ASUSu – ASUS.as. Od společnosti ASUS jsem do dnešního dne nedostal prohlášení, jestli se na trh opravdu něco chystá, či ne (jakmile zpráva dojde, doplním do článku), od obchodu ASUS.as jsem dostal odpověď, že nemají informace o tom, kdy se k nám tablet dostane (dokonce neví nic ani o 32GB verzi).

Vše je ale složitější, než se zdá, protože aby Google přestal prodávat Nexus 7 16GB a ihned začal prodávat Nexus 7 32GB (dokonce za stejnou cenu) – to se mi zdá příliš nereálné. Dokonce i někteří zákazníci protestují proti tomuto kroku a myslí si, že Google z rodiny Nexusů 7 zařízení neubere, ba naopak přidá. Tím by nám vznikly nejméně 3 verze Nexusů – 8 a 16 GB WiFi a také 32 GB s podporou 3G.

Ovšem, spekulace o větší verzi Nexusu 7 mohou brzy skončit, neboť Google tento týden rozesílal pozvánky na akci, která se bude konat již 29. října a s největší pravděpodobností se na ni budou představovat nová Nexus zařízení.

Graf ceny produktu Google Nexus 7 poskytuje server Heureka.cz

Google Nexus 7 lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

 

Vznikne nový model, nebo Google nahradí ten stávající? Podělte se o Váš názor v diskuzi.

zdroj: MojAndroid, archiv

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here