Jaký bude Nexus telefon od LG?

1

LG NEXUS - zadaInformací o chystané čtvrté generaci telefonu Google Nexus najdete na internetu opravdu mnoho. Abychom vám ušetřili hledání informací nejrůzněji „rozházených“ po celém internetu, připravili jsme pro vás následující článek, který shrnuje většinu dostupných informací. Jak už napovídá titulek, budeme článek aktualizovat pokaždé, když se objeví nějaké nové informace.

Poslední aktualizace článku: 19. října 2012

Jak se bude jmenovat?

Vzhledem k tomu, že řada telefonů od Googlu nemá jasně daná pravidla, podle kterých se tvoří názvy (viz Nexus One, Nexus S a Galaxy Nexus), objevovaly se na internetu po několik týdnů spekulace o různých variantách. Nakonec to vypadá, že se smartphone nebude jmenovat LG Optimus Nexus ani LG Nexus HD, ale jen LG Nexus 4. Nasvědčují tomu nedávno uniklá EXIF data. Vše se však ještě může změnit a jedinou jasnou věcí je tak prozatím kódový název LG E960.

Jak bude vypadat?

Zatímco název zatím zůstává záhadou, design nového Nexusu na internet unikl už minulý týden. Jak můžete vidět sami, nepůjde po vzhledové stránce o žádnou revoluci. To však neznamená, že LG Nexus 4 nebude pohledný telefon s designem, který nikoho neurazí. Podle neoficiálních informací z internetového obchodu Carephone Warehouse bude telefon dostupný v černém a bílém provedení.

LG Nexus LG Nexus

Jakou bude mít hardwarovou výbavu?

LG Nexus 4 se svou výbavou podle očekávání zařadí k nejlepším smartphonům na trhu. Zájemci se mohou těšit na 4,7″ True-HD IPS displej s rozlišením 1280 x 768 pixelů, 8mpx zadní fotoaparát a čtyřjádrový Snapdragon S4 Pro taktovaný na 1,5 GHz, který bude doplněn o grafický čip Adreno 320 a 2GB RAM.

Zajímavostí bude také bezdrátové nabíjení pomocí indukčních cívek zabudovaných v nabíjecí podložce i zadním krytu telefonu. Mezi těmito dvěma prvky dochází k přenosu indukční energie přes magnetické pole, zajišťující dobíjení baterie telefonu. Při tomto způsobu nabíjení je využívána také technologie NFC, pomocí které probíhá komunikace mezi smartphonem a dobíjecí podložkou.

Aktualizace 19/10/2012: Na internetu se objevily další informace, podle kterých bude mít telefon baterii se solidní kapacitou 2100 mAh. Tloušťka krytu přitom nepřesáhne příjemných 9,1 mm a hmotnost je 139 g.

Jaký bude mít Android?

Je tradicí, že s novým Nexusem je představena také nové verze operačního systému Android. V případě LG Nexusu 4 by měl být představen Android 4.2, tedy vylepšená verze známého Jelly Beanu. I přes to, že nepůjde o žádnou revoluci, se jistě můžeme těšit na mnoho novinek a vylepšení. Mohli bychom se dočkat například vylepšené správy napájení, nové aplikace Google Play Store, domovských obrazovek v podobě záložek a možnosti pokročilejšího nastavení vzhledu uživatelského rozhraní.

Kdy bude představen?

Podle nepotvrzených informací Google představí LG Nexus 4 už 29. října 2012. Na pulty obchodů se přitom telefon dostane do Vánoc.

Poslední aktualizace článku: 19. října 2012

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here