Prodej tabletů vzrostl v poslední čtvrtletí o 11 procent

0

Prodej tabletů má už několik let rostoucí tendenci, v některých čtvrtletích je to ovšem ještě zřetelnější. Tím byl podle současných statistik i právě skočený třetí kvartál letošního roku. V tom se prodalo o 11,2 % tabletů více než během předchozích tří měsíců. Prakticky totožný růst je možné pozorovat i při meziročním srovnání.

xperia-z3-tablet-compact-white-1240x840-1556bceab800f0619eadd9024f509f1a

Velký vliv na to má především září, kdy začíná školní rok a studenti se vracejí do vzdělávacích zařízení. Právě v té době každoročně roste tendence kupování nové elektrotechniky, mezi kterou se už dávno pevně usídlily i tablety. Těmto zařízením razantně pomohla i akce za oceánem, jež byla propagována tamní vládou a jejím cílem bylo přinést chytrá zařízení do rukou každého dítěte.

image-HTC-tablet-keyboard-cover

Co se týká výrobců, tak nejlépe je na tom stále Apple se svými iPady. Těch se podařilo prodat na 12 milionů a díky tomu jablečná společnost drží téměř 30 procentní tržní podíl. Na druhém místě najdeme jihokorejský Samsung s 9,9 miliony prodaných kusů a 19,3% podílem. Třetí pozici si pro změnu hlídá Asus s 3,5 miliony tablety a 7,7 % podílem.

 

Zdroj: mobilesyrup

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here