Co by měl umět telefon kombinující přednosti špičkových společností? část I

2

V závislosti na snaze odlišit svůj produkt od konkurence se snaží každý prodejce vdechnout do Android světa svůj specifický styl nebo se vyzdvihnout nad ostatní. A tak je to správně. Například telefony z dílen Samsung a Nexus jsou na první pohled velice odlišné, i když uvnitř šlapou na stejný operační systém. Nejde však pouze o kabátek, ve kterém se produkty Sony, HTC, Samsung, Motorola, a  LG liší. Důležitém faktorem jsou také funkce, které nabízí svým uživatelům. 

Chytré telefony Samsung a LG jsou například známy pro spousty vychytávek a udělátek navíc, zatímco vlastníci Sony nebo Motoroly nemohou objevovat ,,kouzlení s Androidem“ zdaleka tak zeširoka. Pravdou však je, že každý z výrobců přišel se zajímavými nápady, které bychom rádi viděli dohromady na jednom zařízení , našem takzvaném supersmartphonu. Podívejte se, jaké funkce jsme vybrali. Dnes si představíme první půlku z nich.

 

 1) Funkce Smart Stay Samsungu

1

 Většinou my, jako uživatelé, hodnotíme malé dílčí funkce telefonu, abychom pak mohli považovat zařízení za dobré nebo ne. Zdánlivě přehnaná funkce Smart Stay , dostupná na zařízení Samsungs, je jednou z nich. Funkce nikterak nebudí úžas, nicméně praktičnost jí upřít nemůžete. Sleduje totiž, zda se díváte na displej. Pokud se dívat přestanete, jednoduše ho vypne a je jedno, jestli jej máte nastavený na minutovou nebo hodinovou pohotovost. Celkem chytrá úspora baterie, pokud uvážíme, že displej ji zrovna moc nešetří. Abychom náhodou neuškodili LG, zmíníme, že jejich zařízení jsou vybavena touto zvláštností také.
 2) Jednoruční mód Samsungu
2
Ať se Vám to líbí nebo ne, průměrný displej Android telefonu nabyl za poslední rok celkem velkých rozměrů. O phabletech se ani nezmiňujeme. Není to na škodu. Uděláte toho více s větším pohodlím a navíc je každý tak nějak posedlý velikostí. Praktičnost používání jde však už poté trochu stranou. Proto jsme rádi za mód One-hand Operation Mode právě od Samsungu, který Vám umožní pohrát si s velikostí uživatelského rozhraní. Pak už se ovládání 5.7placového phabletu Note 4 jednou rukou nemusí nikdo bát. Mnozí by také mohli využít tuto japonskou vychytávku. A nebo radši ne. 😀
 3) Klepací funkce LG
3
Když už se bavíme o velkých telefonech, velice oceňujeme, když společnosti typu LG vybaví své bezdrátové miláčky funkcemi jako KnockON. Jedná se o další minifunkci, která si Vás tím však spíš získá. Svůj telefon probudíte tak, že na něj dvakrát zaklepete. Následným  zaklepáním na status bar nebo prázdné místo uživatelského rozhraní pak zase smartphone uložíte ke spánku. HTC’s One M8 a Sony’s Xperia Z3 disponují podobnou vychytávkou, ale LG se sní prostě poprali lépe. To musíme zaklepat.
 4) Módy pro rukavice
4
No nebylo by lepší doby pro tuto funkci, než máme právě teď. Venku se začíná ochlazovat a zima tu bude co nevidět. A je nám skutečně jedno, jestli bude mínus čtyřicet. Když se nám ozve upozornění, musíme zkrátka zjistit, o co jde. S rukavicemi na rukou to však bohužel kolikrát nejde. Naštěstí společnosti Samsung, Sony a dokonce i Xiaomi na nás myslí a přišly s doplňkem Glove Mode, který zvýší citlivost displeje tak, aby reagoval na dotyky prstů i přes látku.
 5) Módy obrazovky a kalibrace
5
Tady už záleží skutečně na každém z nás. Jednou máte náladu mít přehnaně barevnou obrazovku, jindy ne, nicméně v jistých životních situacích tím můžete leckoho otravovat. Co třeba návštěvníci v kině rušící Váš zážitek svítícím zařízením? Už víte? Samsung a Sony se nad tím zamysleli ještě dříve než my a nechali své uživatele, aby si vybrali. Samsung Vás nechá si vybrat z různě nastavených obrazovek, zatímco Sony nabízí libovolnou úpravu dle RGB rozhraní. Z této funkce si sice na zadek nesedneme, nicméně užitečná být může.
To byla první půlka nejzajímavějších funkcí telefonů světových značek. Zítra si představíme zbytek.  Jakou funkci Vašeho telefonu neopomenete ani při výběru nového zařízení?

 

2 KOMENTÁŘE

  1. Podporu praveho tlacitka mysi. Kolik starych her pres emulatory by se na tom dalo mnohem luxusneji hrat, kdyby tato funkce byla. Sice je to spis veci androidu, ale vzhledem k zasahum, jake provadi se systemem treba Samsung, by tohle klidne mohli zkusit implementovat:(

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here