Nová verze Google Play Games přinese cross-platformní multiplayer a virtuální dárky

0

Služba Google Play Games byla představena na loňském Google I/O a od té doby se celý koncept nebývale rozrostl. Google však chce své hry rozšířit ještě o něco více a má v plánu kompletně expandovat také na jablečné přístroje. Plánuje například přijít s cross-platformním multplayerem a virtuálními dárky, které můžeme znát z Facebooku.

gdc14
Google vydal nové SDK ke své službě Play Games na americkém veletrhu GDC 2014, který se každoročně koná v kalifornském San Francisku.

Myšlenka Googlu o meziplatformním multiplayeru je vskutku zajímavá. Google Play Games by mělo v novém SDK přinést kompletní podporu her z iOS a webových her z Chrome Storu. Už by jste tedy vůbec nemuseli řešit, kdo používá jaké zařízení a jednoduše byste pouze vyzvali svého známého na multiplayerový souboj. Záleží ale samozřejmě především na vývojářích, kteří musí tuto novou složku do svých her zdárně implementovat.

Google Play Games

Druhou novinkou jsou virtuální dárky. Ty by měly fungovat na podobném principu, jako tomu je například u Facebooku. Zkrátka vyberete z virtuálního obchodu dárek a ten zašlete skrze službu Google Play Games svému kamarádovi. I tato novinka je součástí nového SDK a bude záležet pouze na vývojářích, zda si tento nový koncept osvojí.

 

Zdroj: droidgamers

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here