Samsung má problém s produkcí čoček kamery pro Galaxy S5

2

Po velkém požáru v jedné z továren, kde jsou vyráběny díly pro novou S5, se Samsung potýká s problémy při výrobě čoček fotoaparátu. Přes ujištění Samsungu, že výroba bude probíhat jak má a díly budou včas dodány, se tak objevil další problém, který by výrobu mohl do značné míry ohrozit.

gsmarena_001

Objektiv fotoaparátu je tvořena šesti plastovými díly – čočkami. U předchozí verze – Galaxy S4 – bylo použito těchto dílů pět. Problém je v tom, že kvůli zachování tloušťky fotoaparátu a zařízení obecně muselo dojít ke ztenčení jednotlivých čoček, které jsou pak náchylnější k tvoření defektů při výrobě.

Použitá technologie ISOCELL tedy přinese kvalitnější fotografie, ale také vyšší náklady na výrobu, neboť kleslo procento použitelných čoček objektivu, respektive stouplo množství nepoužitelných dílů. Samsung je nyní údajně na 20 – 30% výrobní kapacity, ke zpoždění prodeje na některých trzích by tedy skutečně mohlo dojít.

Nová vlajková loď Samsungu by se měla začít prodávat celosvětově 11. dubna. V některých zemích již předobjednávky začaly, některé se na ně teprve chystají. Dnes zahájilo předprodej O2 v ČR, kde je prozatím Galaxy S5 dostupná v bílé a černé barvě. Vodafone ve Velké Británii dostal pro dočasnou dobu výhradní práva na prodej zlaté varianty (Copper Gold), uvidíme, jestli situace bude stejná u nás. V případě, že by se datum, kdy by měla být S5 dostupná, nějak změnilo, budeme vás informovat.

Zdroj: Gsmarena

2 KOMENTÁŘE

  1. Zaměňujete v článku pojem objektiv a čočka. To co označujete jako „čočka“ je objektiv, a to co označujete jako „elementy“ jsou čočky. V angličtině se objektiv i čočka překládá jako „lens“. Softwarový překladač to nepozná, autor by snad mohl ….

    • Dobrý den, děkuji Vám za upozornění. Článek jsem opravil, snad je tedy nyní bez obsahových chyb.
      Překladače pro práci nepoužívám, přiznávám však, že zde jsem s překladem čočka/objektiv poněkud bojoval, neboť věci týkající se fotoaparátů nejsou moje silná stránka. Proto jsem také technicky věc špatně popsal.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here