Momentky natočené skrze Google Glass, a co víc, Google je nabízí pro testery

1

  google glass

Na internetu, konkrétně na youtube se objevilo velmi zajímavé video. A o čem video pojednává? Jeho originální název je How It Feels (through Glass) a naznačuje, jak bude vypadat používání Google Glass v reálných situacích. Na videu je vidět, že funkčnost brýlí je založena na hlasových povelech. Konkrétně je možné slyšet například „take a picture“ v překladu „vyfoť.

Video ukazuje také funkci kamery, gps navigaci a posílání zpráv. Brýle dále zobrazují notifikace počasí, zřejmě z Google Now. Vypadá to, že nás čeká velice slibná budoucnost, upřímně se těším, jak bude vypadat konečný produkt tohoto internetového giganta. Je zde zřejmé to, že Google pracuje na propracovanějším ovládání hlasem.

Google na svých stránkách dokonce tyto brýle nabízí pro testery. Bohužel je tu háček nabídka je určená pouze pro občany USA a navíc podmíněná předobjednáním brýlí za 1 500 USD, tedy přibližně 27 000 korun českých.

Vzhledem k aktuální cenně za předobjednání pomalu vyvstává také otázka, kolik budou nakonec stát. Osobně jsem ale optimista, věřím totiž, že až tyto brýle vyjdou, tak že se postupem času a příchodem konkurenčních výrobků cena sníží.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here