ChromeBook Pixel: Spousta pixelů a vysoká cena

2

chromebook-pixel-16-verge-2048_large_verge_medium_landscape

Google nedávno představil novou generaci chromebooku, která již před začátky prodeje vypadá velice slibně. Jeho zpracování vypadá kvalitně a hardware, který je uvnitř, patří mezi nejmodernější. Pojďme se na něj podívat.

Display

Velkou chloubou tohoto laptopu je rozlišení, které dosahuje rekordních 2560×1700 pixelů. Úhlopříčka tohoto notebooku je 12,85 palce, což odpovídá hustotě 239 pixelů na palec.

Kromě rozlišení display zaujme ještě dalšími vlastnostmi. Například tím, že v tomto laptopu není využit obyčejný display, ale dotykový, který podporuje dokonce multidotykové ovládání. Display by měl dle informací umět i některá gesta, která se používají například na trackpadu u MacBooku.

Konektivita

Vzhledem k tomu, že tento notebook využívá plně cloudového systému, nejdůležitějím prvkem je konektivita. V notebooku nalezneme Bluetooth 3.0, WiFi se standardem 802.11 a/b/g/n a také existuje verze s LTE připojením. Dále u notebooku nalezneme 2 x USB 2.0, Mini Display port a nesmí chybět ani čtečka karet.

Hardware

Co se týče hardwarového vybavení, které pohání notebook, není na tom o nic hůře. Jako procesor byl zvolen Intel Core i5 (dual-core) o taktu 1,8 GHz, běžící na architektuře Ivy Bridge, grafickým čipem je tedy Intel HD 4000. Velikost RAM u tohoto notebooku patří k dnešnímu standardu – 4 GB.

Vzhledem k tomu, že notebook nepotřebuje moc úložného prostoru, nalezneme zde pouze 32 GB SSD disk, u LTE verze se bude jednat o 64 GB SSD. S koupí laptopu dostanete taky 1 TB místa na Google Drive po dobu tří let.

Cena

Chromebook Pixel je velice na první pohled velmi zajímavý, atraktivnost mu bohužel bude kazit cena. Základně bude k dostání za 1299 dolarů, u LTE verze si pak připlatíte zdalších 200 dolarů. V českých korunách to znamená přibližně 23 respektive 27 tisíc korun.

Za tu cenu bych si mnohem raději pořídil MacBook, na kterém lze provozovat i Windows, což u tohoto notebooku nepůjde jinak, než za pomoci hacku. Předprodej je v tuto chvíli odstartován pouze na Google Play

Zdroj: Dotekomanie

 

2 KOMENTÁŘE

  1. nechci malovat certy na zed, ale tohle trochu Googlu ulitlo…s touhle cenou si to myslim moc lidi nekoupi….jen za rozlisenim nikdo nepujde…muselo by to nabidnout vic…

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here