Google Maps dostaly aktualizaci na verzi 8

0

Google maps

Včera večer se poměrně významné aktualizace dočkaly aplikace map od společnosti Google. Ta se se svojí včerejší aktualizací dostala na verzi, která nese číselné označení 8 a přináší spousty zajímavých úprav.

Velkých změn se dočkala vestavěná navigace, kterou si instalujete zcela automaticky při instalaci Google Maps do Vašeho telefonu. Zde jsme se dočkali zobrazení předpokládaného času příjezdu, vzdálenosti a velice rychlé přepnutí na případnou alternativní trasu. Dále se navigace dočkala úprav jízdních pruhů – týká se to především části Kanady, Japonska a USA. Velice příjemnou novinkou je propojení Google Maps s aplikací Uber, která Vás při výběru alternativních tras přepne do Google Maps.

nexusae0_m1_thumb  nexusae0_Screenshot_2014-05-06-09-15-21_thumb nexusae0_Screenshot_2014-05-06-09-16-22_thumb

Vylepšení se dočkalo také stahování offline map. To nyní má poměrně omezenou platnost (většinou na 30 dnů), po které si budete muset mapy stáhnout znovu. Nejedná se zde však o placení, nýbrž o to, aby jste si uchovali mapy co nejvíce aktuální. Zde jsme se dočkali i možnosti třídění map a možnosti pojmenování.

Kromě offline map se nyní začaly v Google mapách zobrazovat i doby trvání cesty pomocí autobusu a vlaku. Ačkoli tato služba je u nás prozatím v „plenkách“, v zahraničí je již poměrně rozšířená a funguje naprosto na jedničku.

Novinkou jsou vyhledávací filtry, které můžete využívat při vyhledávání čehokoli. Ve filtrech naleznete například cenu, či maximální možnou vzdálenost – díky tomu si budete moci zobrazit výsledky takové, jaké právě v daný moment potřebujete.

nexusae0_Local-Search-Filters1

Co se týče dostupnosti této aktualizace, byla již oficiálně vydána. Může však trvat až několik dnů, než se aktualizace dostane i k Vám do telefonu.

 

Zdroj: AndroidPolice

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here