Android M nyní podporuje 4K video

1

androidM

Google dneska vypustil nové API pro Android M, které podporují 4K video, což znamená, že Android smartphony a tablety budou poprvé v historii podporovat video v rozlišení 3840 x 2160px.

Podle serveru Android Police podporují GPU od Adrena 4K video už od Snapdragonu 800. To znamená, že i loňské vlajkové lodě by mohly být schopné produkovat 4K video na výstupu (jako LG G4 přes slimport adaptér). Pokud Vám i tohle přijde málo, Youtube spustil beta-test 8K videa.

Stačí si už jen koupit 4K televizi nebo PC monitor, můžete si jej propojit s Android M smartphonem a pouštět si na něm 4K video. 4K televize už dneska nejsou takovou raritou, jakou byly před několika lety a stávají se stále častější. Otázka je, jestli je podpora 4K ve smartphonu opravdu potřeba nebo jde jen o to, mít podporu 4K dříve než Apple.

Zdroj: androidpit.com

1 komentář

  1. Je potřeba. především je potřeba především těch 4K displejů. Ne nezbláznil jsem se:) Donedávna mi také přišlo už na hranici rvát do telefonu i 2k displej, ale pak jsem si pořídil vymakanější verzi cardboardu a zjistil jsem, že HD je pro virtuální realitu vhodné jen k jakémusi testování, co to dovede. Full HD považuji za jakési přijatelné minimum, 2k vypadá už dobře, ale pokud chcete fakt parádní vtažení do 3D a využití VR, ty 4K displeje to holt chce.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here