Apple přichází s první službou pro Android

3

apple music1

Společnost Apple na včerejší keynote představila novou službu Music, ta nabídne za měsíční předplatné možnost neomezeného poslechu hudby, tak jak jej známe z Google play music či Spotify. Vůbec poprvé Apple vstupuje s touto službou i na zařízení konkurence, můžeme se tak těšit na aplikaci pro Android a Windows Phone od vývojářů z Cupertina.

Apple patří mezi průkopníky elektronického prodeje hudby, kdy mezi prvními nabídla možnost hudebníkům prodávat jejich alba v elektronické podobě přes iTunes. Doba se mění a tím i celý průmysl, právě proto Apple přichází za 5 minut dvanáct se službou Apple Music, ta využívá trendu poslední doby a nabízí neomezený poslech hudby za měsíční poplatek. Tim Cook si taktéž nechce nechat utéci příležitost ovládnout tento trh se svým produktem a právě proto se dočkáme i podpory Androidu.

Nebyla by to společnost Apple, aby nepřišla s něčím extra. Právě díky dobrým vztahům s hudebníky a nahrávacími společnostmi nabídne v rámci této služby i hudební archív kapel, jenž se těmto službám doposud stranily. Aktuálně katalog hudebních skladeb čítá 30 milionů songů od nejrůznějších interpretů.

apple music

Samozřejmostí je dotažená aplikace, která nabídne vše co od podobné služby očekáváte. Apple Music Vám dokáže přehrát jak oblíbené skladby, tak Vám nabídnou skladby jenž ještě neznáte podle Vašeho hudebního stylu. Či případně přehraje skladby podle Vaší aktuální nálady. Apple zároveň dává možnost umělcům sdílet s posluchači nejrůznější multimediální obsah, od textu písniček přes fotografie až po nejrůznější videa.

Služba bude spuštěna 30. června, kdy každý zájemce dostane 3 měsíční předplatné zdarma poté bude platit za danou službu jednotlivec $9.99 měsíčně. Pro rodiny je pak přichystán balíček za $14.99 měsíčně, kdy může službu využívat až 6 členů.

3 KOMENTÁŘE

  1. Dá se někde zjistit, jestli má větší databázi Apple Music nebo např. Spotify? Mnou druhá jmenovaná služba je totiž i levnější… Tak nevím no…

  2. Google play je za 120 Kaček, takže proč bych platil 300 Kablí? Apple tahá z uživatelů prachy, to se musí nechat, že to umí, když chce někdo platit zbytečně víc…

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here