Tablety s Androidem se prodávají více než iPady

1

SONY ELECTRONICS, INC. XPERIA TABLET S

V poslední době jsme mohli vidět několik ostřejších sporů mezi Googlem a společností Apple, byť „patentová válka“ pomalu utichá, mluvit o míru není na místě.  Avšak obě společnosti jsou pro sebe zdravou konkurencí. Jedním ze segmentů trhu, kde Google převyšuje svého konkurenta, jsou tablety. A zřejmě se není čemu divit.

Zatímco během první poloviny roku byl počet prodaných kusů vyrovnaný, dnes podle ABI Research tablety s Androidem vedou (na přesná čísla si však budeme muset počkat.) Ovšem pokud se podíváme na tržby, ty jsou rozděleny téměř na polovinu. A to i přesto, že cena iPadu v loňském roce klesla o 17 procent. Oblíbené jsou převážně tablety s uhlopříčkou 7 palců. Celkově stoupl prodej všech tabletů meziročně o 23 %.

Tabletům s Androidem se tedy podařilo překonat významný milník. Očekává se, že stejný trend bude pokračovat i v příštím roce.

zdroj: androidcommunity

  • Pan Otazník

    Pane Černý, jaký máte názor na to,
    tablety s Androidem se prodávají více než iPady? Jaká je průměrná hmotnost tabletu? Jste vlastníkem tabletu? Kde jste jej zakoupil? Platil jste kartou nebo hotově?