Tablety s Androidem se prodávají více než iPady

1

SONY ELECTRONICS, INC. XPERIA TABLET S

V poslední době jsme mohli vidět několik ostřejších sporů mezi Googlem a společností Apple, byť „patentová válka“ pomalu utichá, mluvit o míru není na místě.  Avšak obě společnosti jsou pro sebe zdravou konkurencí. Jedním ze segmentů trhu, kde Google převyšuje svého konkurenta, jsou tablety. A zřejmě se není čemu divit.

Zatímco během první poloviny roku byl počet prodaných kusů vyrovnaný, dnes podle ABI Research tablety s Androidem vedou (na přesná čísla si však budeme muset počkat.) Ovšem pokud se podíváme na tržby, ty jsou rozděleny téměř na polovinu. A to i přesto, že cena iPadu v loňském roce klesla o 17 procent. Oblíbené jsou převážně tablety s uhlopříčkou 7 palců. Celkově stoupl prodej všech tabletů meziročně o 23 %.

Tabletům s Androidem se tedy podařilo překonat významný milník. Očekává se, že stejný trend bude pokračovat i v příštím roce.

zdroj: androidcommunity

1 komentář

  1. Pane Černý, jaký máte názor na to,
    tablety s Androidem se prodávají více než iPady? Jaká je průměrná hmotnost tabletu? Jste vlastníkem tabletu? Kde jste jej zakoupil? Platil jste kartou nebo hotově?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here