Přehled: O čem se bude mluvit na Google I/O 2012?

1

Google I/O se blíží a je čas, abychom si zopakovali, o čem všem budeme mluvit. Seznam je velice pestrý a všichni tam najdeme nějakou položku, o které se budeme chtít dozvědět více. Google letos chce zaujmout pozornost – to se mu z velké většiny povedlo velice dobře, právě díky programu. Ale teď již konečně na to, co můžeme vidět na Google I/O

 

Jelly Bean

Na Google I/O 2011 byl představen Android 4.0 (Ice Cream Sandwich). Pokud Google dodrží jeho 6 měsíční vývojářský cykl, je velice pravděpodobné, že na tomto Google I/O bude představen nový Android 4.1 (Jelly Bean).

Podle mě, tento cyklus je strašně rychlý, neboť Ice Cream Sandwich má stále podíl menší, než 10% zařízení. Tím, jak se představují další verze, vzniká pomalu, ale jistě chaos mezi verzemi systému. Jen připomenu, že dnes je nejpoužívanější systém Android s verzí Gingerbread (2.3.x).

Google Asistent

Google Asistent bude velká revoluce v oblasti vyhledávání v Android OS. Pokud vyjdou zvěsti, které se internetem šířili poslední dobou, Google by mohl dosáhnout vyvrcholení u Google Search, Google Voice (vyhledávání pomocí hlasu) a jiných produktů Google (do tohoto projektu byly zapojeny téměř všechny služby od Google, můžeme tedy čekat něco velkého).

 

Google Games – sloučení prohlížečových her s Androidími

The Game Developer’s Conference (herní konference pro vývojáře) je masivní setkání masivní setkání velkých vývojářů her z celého světa. Na této konferenci najdeme Nintendo, Microsoft, EA, Activision, Blizzard a jiné herní společnosti. Ovšem letos se na konferenci objevil někdo, kdo tam nikdy nebyl – Google.

Na této konferenci vystoupil i produktový manažer Google+ – Punit Soni. Ten vystoupil před hlavní světové herní vývojáře a proslovil

Příští rok tady nebudeme mluvit o hrách na Google+, Chrome Web Store o hrách pro nativní klienty a Android hrách. Budeme mluvit o Google Games.

Google Games přijali všichni s nadšením. Google chce být brán nejspíše v tomto kroku vážně, proto kombinuje hry pro mobilní telefony, prohlížeče a sociální sítě do jednoho projektu. Určitě to bude zajímavý krok a uvidíme, jak se bude službě dařit.

 

Projekt Google Glass

O tomto projektu se poslední dobou začíná mluvit zcela všude, známe ho i pod názvem Google X. Je velice zajímavý a má člověka přiblížit ještě více k technologiím. Brýle zatím umí „pouze“ fotit (kvalitou lepšího fotomobilu) a točit video v HD 720p. Vývojáři by později chtěli do brýlí vložit i navigaci, chat, Wi-Fi a další.

Myslím si, že tento projekt má budoucnost. Ovšem v dnešní době to vypadá tak trochu jako ze Sci-Fi filmu. Nevím, do dnešní doby mi to prostě nesedne, ale vždy se musí objevit něco nového. Je možné, že třeba za 10 let budeme nosit tyto brýle zcela normálně.


Nexus Tablet

A máme tu bod, na který budeme všichni čekat. Minulý týden Androidí svět oběhla informace s informacemi o tabletu z benchmarku. Jednalo se o Nexus tablet s nVidia Tegra 3 (čtyřjádrový procesor), Androidem 4.1 (Jelly Bean) a jinými zajímavými specifikacemi.

Zajímavá bude jeho cena – vzhledem k tomu, že Google chce konkurovat velice populárnímu Amazon Kindle Fire, cenu bude chtít Google stlačit co nejvíce k zemi. Maximální cena tabletu by měla být okolo 250 dolarů, odhaduje se něco málo přes 200 dolarů. Cena to je velice zajímavá a myslím si, že Google naláká spoustu zákazníků na tak levný tablet.

Výhodou bude i oficiální podpora přímo od Google – systém bude vždy aktuální a zařízení bude aktualizováno mezi prvními. Na závěr jen připomenu, že tablet bude vyrábět ASUS, který má s tablety momentálně bohaté zkušenosti.

 

Odemknuté Nexus zařízení na Google Play

Nedávno se na Google Play objevila novinka – začal se prodávat na tomto obchodě Galaxy Nexus, který je odemknutý pro všechny operátory na světě. Problém je pouze jediný – Google zatím dodává telefony pouze v USA. Ovšem to by se mohlo zanedlouho změnit, neboť Google nedávno řekl, že prodej telefonu pomocí Google Play je obrovský. Je jen otázka času, kdy se taková funkce dostane i do Evropy.

Vzhledem k tomu, že se začíná pomalu do Evropy dostávat služba Google Movies, bude to otázka nejspíše několika let, kdy si budeme moci zakoupit Google zařízení v oficiálním e-shopu kdekoliv na světě. Jde vidět, že Google nechce zůstat se službou Play pouze u knih, aplikací a filmů, ale že to s ní myslí opravdu vážně.

 

Google – Domácí zábava

Společnost Sonos vytvořila pro Google speciální reproduktory, které dokážou přijímat zvuk pomocí Wi-Fi, Bluetooth, nebo pomocí docku, který má v sobě USB kabel. Pro reproduktory bude nejspíše speciální aplikace pro optimální nastavení vašeho zvuku (pokročilý ekvalizér, speciální přehrávač,..). Distribuce by měla probíhat pomocí prodejců elektroniky a Google Play. Cena by měla začínat na 300 dolarech (za 300 dolarů zakoupíte ten nejmenší reproduktor – vlevo).

Toto mi u Androida chybělo. Konkurenční iPhone má spousty doplňků a docků, které pěkně hrají. Přitom si nabijete ještě mobil, takže jste téměř pořád na nabíječce. Skvělý krok dopředu, Google.. Jen ta cena se mi zdá být trochu přemrštěná, ale zatím nikdo neví, jak tyto reproduktory hrají. Taky si myslím, že to nebude žádný malý reproduktor, ale třeba i něco, co na stůl třeba již nedáme. Podobné docky má totiž iPhone a vím, že za kvalitu si člověk dokáže zaplatit.

 

Toto je pouze taková malá ochutnávka, co by se mohlo objevit na Google I/O 2012. Konečný program budeme znát až několik dní předem.

 

Zdroj: AndroidPolice

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here