HTC ChaCha dostává neoficiální port CyanogenModu 9 (Android 4.0 ICS)

2

HTC ChaCha patří k telefonům, které nikdy neměly oficiálně dostat Android 4.0 Ice Cream Sandwich. To ale nezabrání vývojářům, aby se nejnovější verzi operačního systému v podobě CyanogenModu 9 pokusili na tento smartpone portovat.

HTC ChaCha je velmi specifický telefon, který je vybaven QWERTY klávesnicí á la Blackberry a displejem s uhlopříčkou 2,6″. V současné době je port ještě v plenkách a proto u alpha verze nefunguje přední ani zadní fotoaparát a klávesa X. Objevují se i problémy s Galerií, odemykáním telefonu, vyhledáváním Wi-Fi sítí, GPS, mobilními daty a podsvětlením kláves. Vzhledem k tomu, že HTC ChaCha je vybavena 800 MHz procesorem s 512MB RAM, není asi překvapením, že ROM nefunguje dostatečně rychle a bez zasekávání.

Vzhledem k výše uvedeným potížím není tedy prozatím CyanogenMod 9 pro HTC ChaCha vhodný ke každodennímu používání. Více informací získáte na fóru xda-developers.

via xda

2 KOMENTÁŘE

  1. Můj Galaxy Ace má taky 800MHz procesor a dokonce jen 278MB RAM a port CM9 je naprosto plynulý, možná bych řekl i plynulejší než CM7 😉

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here