Co je to root?

Ve starších článcích na naší stránce jsme si už podrobně vysvětlili, co je to vlastně ten root. Přesto si ve zkratce vysvětlíme, o co jde. Root (neboli zakořenění) je jakési získání veškerých práv v zařízení, a tudíž možnost užívat aplikace, které tato práva potřebují a bez rootu jednoduše nemohou fungovat správně. Vzhledem k tomu, že získáte například možnost mazat součásti systému, tak musíte být velmi opatrní a všechny kroky předem zvážit. I přes to, že získání rootu je velice jednoduché, apelujeme na to, že pokud nejste zkušenějším uživatelem a doposud jste root nepotřebovali, raději jej neprovádějte. Pokud se vám totiž v telefonu něco pokazí, tak vám jej výrobce nemusí vyreklamovat a telefon se v podstatě stane nepoužitelným.

KcacKR0

Root na jedno kliknutí

Dnes existuje celá řada aplikací, které dokáží rootnout telefon na jedno kliknutí. My vám představíme jednu z nich. Jmenuje se KingRoot, pochází z Číny a je celá v angličtině. Předpokládáme, že úplné základy angličtiny zvládáte, a proto pro vás nebude problém, tento nástroj použít. KingRoot navíc slibuje, že dokáže rootnou většinu zařízení se systémem android. Nezapomeňte na to, že před instalací aplikace musíte mít povolenu instalaci z neznámých zdrojů, jelikož aplikace vzhledem k jejímu charakteru není ke stažení na Google Play. Aplikaci stačí nainstalovat a kliknout na tlačítko „Root“, u nás vše proběhlo bez komplikací a věříme, že tomu tak bude i u vás. Do systému vám bude zaveden SU Binary a KingUser, což je náhrada za klasický SuperSU přímo od tvůrců aplikace.

Odkaz na oficiální stránku aplikace najdete zde.


Upozorňujeme vás, že pokud budete KingRoot testovat, tak to děláte na vlastní nebezpečí!

Tags

 
 • Harvy

  Note 2, Android 4.4.2 do 1 minuty vše hotovo.

 • Jiří Doubravský

  Mohu potvrdit funkčnost na tabletu Cube Talk 9X (U65GT) – root úspěšný. Obešel jsem se i bez windows (už pár let nepoužívám) stačila jen APK instalovaná přímo na tablet. Redakci díky za tip.

  • Jiří Doubravský

   Doplňuji že root je k dispozici i po restartu tabletu. Zatím jsem nezaregistroval vedlejší negativní účinky tohoto řešení 🙂

 • Jiří Doubravský

  bohužel zařízení UleFone BeTouch2 podporu nemá, počet žádostí ze strany 6500 uživatelů stejného zařízení, kteří se touto cestou o root pokusili nepovažuje King Team za dostatečný, takže tam zjevně na podporu čekají daleko početnější davy 🙂 Nezbývá než čekat.

 • Benjamin

  Zázraky fakt nedělá a na mém zařízení Cube selhal a na víc hned instaloval nežádoucí software, takže naprosto zklamal a jedničkou rozhodně není. Pak mi telefon rotnula naprosto jednoduchá appka z prostředí Linuxu a myslím, že jedničky jsou právě ne z uřvaných programů, je to jako s lidmi, kdo se moc nechlubí, ten také překvapí…