Jižní Korea získává přístup k hrám na Android marketu

2

Jižní Korea je naprosto nepochybně z pohledu chytrých telefonů s Androidem  velmi důležitá a perspektivní oblast, přeci jen jde největší odybytiště aplikací, technologický inkubátor a současně také prodejní mekku Samsungu.

Je tak až skoro s podivem, že Google rozlouskl veškeré problémy s úřady a zpřístupnil zde sekci her na Android marketu až teď, po 24 měsících, neboli dvou letech, od oficiálního vstupu operačního systému Android a potažmo tedy také Android marketu na tamní telefonní trh.

Pokud náhodou patříte mezi herní vývojáře, tak se doporučujeme podívat do vývojářské konzole a zkontrolovat nastavení související právě s Jižní Koreou jako dostupnost nebo případnou cenu v tamní měně, korejském wonu.

Nakonec by snad ještě stálo za připomenutí, že Jižní Korea není jediná, která na něco čekala. Také čeští a slovenští vývojáře stále nemají možnost prodávat své aplikace, a to i přesto, že zde není žádný zjevný důvod, proč by to jít nemělo.

Zdroj: blogspot

  • Fefi

    Když už mluvíme o zjevném důvodu, jaký je ten, co bránil vstupu her na jejich trh?

    • Petr Houška

      Rating her, na tamním trhu je pro každou hru nutné pro každou hru projít určitým ověřovacím systémem. Jak to ale Google přesně vyřešil nevím.