Další zklamání: Nexus 4 nepodporuje USB OTG

8

Od představení LG Nexusu 4 se na internetu začíná objevovat stále více zklamání. Po vyšší ceně, chybějícímu slotu na microSD karty, podivně funkčnímu LTE, problémech se skleněným krytem a chybě reproduktoru se na oficiálních stránkách Googlu objevila informace, že telefon nepodporuje standard USB OTG (On-The-Go). Jedná se o vlastnost USB připojení, díky které je možno ke smartphonu připojit externí disk, myš, klávesnici, gamepad apod.

Informace o nepodpoře USB OTG v Nexusu 4 se na stránkách Googlu nachází hned dvakrát a je tedy poměrně nepravděpodobné, že se jedná o chybu. Otázkou však zůstává, zda se jedná o problém hardwarový či softwarový. V druhém případě by to totiž stačila jen oficiální aktualizace či drobnější úprava od komunitních vývojářů.

Dokáže takový detail, jako chybějící podpora USB OTG změnit vaše rozhodnutí na koupi Nexusu 4? Svůj názor můžete napsat do komentářů pod článkem.

zdroj: dl

 • OTG od výroby nepodporuje ani Nexus 7. Existuje aplikace Nexus Media Importer, která to jakž-takž zprovozní (bez rootu) a pak na XDA vydali modifikované jádro + nějaké skripty, které to zprovozní (read-only, root je nutný).
  Osobně to od Google považuju za nátlak k používání jejich datových úložišť 🙁

  • Dokud je podpora na HW úrovni (tj. jde do USB portu poslat energie), tak to je Ok a dá se to nějak softwarově rozběhat. Bohužel se bojím, že právě to u Nexusu 4 chybí.

  • K Nexusu 7 připojíš bezproblému flash disk nebo třeba gamepad. Od poslední aktualizace na Android 4.2.1 to není žádný problém. Stačí ti jenom redukce.

 • tento komplex chyb som si nepredstavoval, takze budem sa pozerat po inom telefone…

 • Oook

  Tak to vypadá když nexus nevyrábí samsung

 • Zdeněk

  Hmmm…. tak to bude málem pohřeb tohoto Nexuse. Malé úložiště bez jakekoliv běžné možnosti rozšíření. Ups…

 • Luboš

  Podle oficiálního návodu od LG (strana 43) by podpora OTG měla jít , takže to bude spíš SW záležitost.

  • Tato informace byla i v online verzi nápovědy, ale Google ji nedávno odstranil.