Další zklamání: Nexus 4 nepodporuje USB OTG

8

Od představení LG Nexusu 4 se na internetu začíná objevovat stále více zklamání. Po vyšší ceně, chybějícímu slotu na microSD karty, podivně funkčnímu LTE, problémech se skleněným krytem a chybě reproduktoru se na oficiálních stránkách Googlu objevila informace, že telefon nepodporuje standard USB OTG (On-The-Go). Jedná se o vlastnost USB připojení, díky které je možno ke smartphonu připojit externí disk, myš, klávesnici, gamepad apod.

Informace o nepodpoře USB OTG v Nexusu 4 se na stránkách Googlu nachází hned dvakrát a je tedy poměrně nepravděpodobné, že se jedná o chybu. Otázkou však zůstává, zda se jedná o problém hardwarový či softwarový. V druhém případě by to totiž stačila jen oficiální aktualizace či drobnější úprava od komunitních vývojářů.

Dokáže takový detail, jako chybějící podpora USB OTG změnit vaše rozhodnutí na koupi Nexusu 4? Svůj názor můžete napsat do komentářů pod článkem.

zdroj: dl

8 KOMENTÁŘE

  1. OTG od výroby nepodporuje ani Nexus 7. Existuje aplikace Nexus Media Importer, která to jakž-takž zprovozní (bez rootu) a pak na XDA vydali modifikované jádro + nějaké skripty, které to zprovozní (read-only, root je nutný).
    Osobně to od Google považuju za nátlak k používání jejich datových úložišť 🙁

  2. Hmmm…. tak to bude málem pohřeb tohoto Nexuse. Malé úložiště bez jakekoliv běžné možnosti rozšíření. Ups…

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here