Sony vydává menší softwarovou aktualizaci pro Xperii P, U, Go a Sola

6

Majitelé smatphonů Sony Xperia P, Xperia U, Xperia Go a Xperia Sola mohou v nejbližších dnech až týdnech očekávat softwarovou aktualizaci. Bohužel se však nejedná o dlouho očekávaný Jelly Bean, ale jen menší update přinášející vylepšení výkonu a opravy chyb.

Telefonům tedy zůstává Android 4.0 Ice Cream Sandwich, uživatelé se však mohou těšit na celkové vylepšení stability, Wi-Fi připojení i tetheringu, fotoaparátu, NFC a SMS. Aktualizace probíhá OTA cestou (přes Wi-Fi) nebo počítačový program PC Companion. Pokud máte některý z výše uvedených smartphonů s ICS, budete na možnost aktualizace upozorněni automaticky v notifikační liště.

Aktualizace na Android 4.1 Jelly Bean se objeví až příští rok. Konkrétně byla nové verze operačního sytému potvrzena pro Xperii P, Xperii U a Xperii Go. Majitelé Xperie Sola by měli počkat na vyjádření Sony, ke kterému by mělo dojít v polovině prosince.

zdroj: sm

 • daSrna

  oficiální CZ Sola ještě nemá ani ICS 😛

  • Ján Josef

   Přesně tak! Veškeré sliby zůstaly na papíře, ICS pro solu je v nedohlednu a profici v Sony už se ani neobtěžují dát vysvětlení! Sony chrlí jeden model za druhým, ale zapomíná, že tu hromadu pak musí aktualizovat.

   • ipip

    Preco by museli? Je to ich vec, ako si budu supportovat vyrobky.

    • Ján Josef

     Jenže jsem na jaře kupoval Solu a Sony uvádělo, že aktualizace na ICS bude v Q2. Teď máme konec roku a aktualizace není reálně stále dostupná, příjde vám to od výrobce fér?? Mně to přijde jako klamání zákazníka.

  • Petr

   Uz mesic jedu na ICS

 • mara

  včera mi PCC nabídl aktualizaci na ICS