Sony testuje čipy MediaTek – chystá levný čtyřjádrový smartphone?

0

Čínský MediaTek patří k velkým výrobcům mobilních procesorů, i přesto však možná mnoho čtenářů slyší název této společnosti poprvé. Důvodem je to, že jsou čipy od této společnosti používany především v levnějších telefonech a tabletech od nejrůznějších čínských výrobců. Nyní si však vzorky čtyřjádrových procesorů MediaTek MT6589 objednalo Sony, což by mohlo značit, že japonský výrobce chystá levný čtyřjádrový smartphone. Nesmíme však zapomenout dodat, že Sony prozatím neučinilo žádnou konkrétní objednávku, v případě zájmu by se však první smartphone Xperia s procesorem MediaTek mohl objevit na trhu v příštím roce.

MediaTek MT6589 je vyroben 28nm technologií a obsahuje čtyři jádra Cortex A7. Procesor může být taktován až na 1,2 GHz, podporuje RAM typu LPDDR2 a je doplněn o grafický čip PowerVR SGX544. Čip je komaptibilní s displeji o rozlišení až 1280 x 720 pixelů a 13mpx fotoaparáty s nahráváním Full HD videa.

V roce 2012 vyrobil MediaTek asi 110 milionů mobilních čipů, v příštím roce však chce čínský výrobce prodat až 200 milionů čipů.

zdroj: pa

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here