Samsung představil osmijádrový procesor Exynos 5 Octa

4

Společnost Samsung, která na CESu pořádala již druhou tiskovou konferenci, včera v noci představila novou rodinu procesorů, kterou nazvala Exynos 5 Octa. Již podle názvu lze odhadnout, že tento mobilní procesor bude mít 8 ARM jader.

Jádra v tomto novém procesoru jsou uložena velice zvláštním způsobem – procesor je rozdělen do dvou, čtyř-jádrových dvojic, které se dokonce dělí na dva druhy – hlavní a vedlejší jádra. Samsung zde použil tzv. big.LITTLE architekturu, která telefonu vždy zajistí potřebný výkon. Jako hlavní jádro Samsung použil čtyř-jádrový procesor typu Cortex-A15 s taktem 1,8GHz. To se sepne vždy, když telefon bude potřebovat vysoký výpočetní výkon – například v hrách či při přehrávání videií.
Jakmile telefon nebude výkon potřebovat, automaticky se zapnou vedlejší jádra, která jsou typu Cortex-A7 s taktem 1,2GHz, přičemž se hlavní jádra mohou deaktivovat.

Samsung se také chlubí 28nm výrobním procesem, který procesoru kromě skvělého výkonu sníží i spotřebu – jedná se tedy o velice výkonný a zároveň i úsporný procesor zároveň.

Vzhledem k tomu, že se jedná o naprostou špičku mezi procesory v dnešní době, můžeme předpokládat, že tento procesor uvidíme v některém z budoucích modelů – například Galaxy SIV či Note III.

 

Zdroj: ph , dotekomanie

4 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here