Výbava smartphonu OnePlus One se pomalu odhaluje [AKTUALIZOVÁNO]

1

OnePlus je čínská společnost, která si klade za cíl vytvořit smartphone podle reálných představ uživatelů. Hlavními výhodami prvního modelu s názvem OnePlus One by měl být elegantní design, předinstalovaný CyanogenMod a nízká cena, kterou výrobce předběžně určil na 400 dolarů, v přepočtu necelých 7 900 Kč. Představení tajemného smartphonu, ke kterému by mělo dojít někdy ve druhém čtvrtletí letošního roku, se nezadržitelně blíží. A výrobce začíná pomalu odhalovat výbavu OnePlus One.

Oneplus vybava 2

1) Procesor (zveřejněno 7. března)

Prvním zveřejněným parametrem je čtyřjádrový procesor od Qualcommu taktovaný na 2,3 GHz. Celkem snadno můžeme odvodit, že se bude jednat o loňský Snapdragon 800 nebo nejnovější Snapdragon 801, který používají i letošní vlajkové lodě jiných výrobců. Smartphone už dokonce prošel i benchmarkem AnTuTu, kde dosáhl výborného výsledku 36 715 bodů:

oneplus antutu

2) Baterie (zveřejněno 9. března)

Včera výrobce odhalil také kapacitu baterie, která by měla dosahovat 3 100 mAh. Podle OnePlus by měla použitá baterie zajistit bezproblémovou jednodenní výdrž, a to bez nutnosti snížení intenzity podsvícení displeje, ukončování běžících aplikací nebo vypínání internetového připojení. Výrobce se rozhodl použít nevyjímatelnou baterii, což vysvětluje výrazným ušetřením místa.

V případě vyjímatelné baterie by totiž musela být použita ochranná vrstva na základní desce a další obvod, takže by smartphone výrazně ztloustl nebo by musela být použita menší baterie – při zachování stejné tloušťky přístroje by se jednalo o kapacitu 2 500 mAh, tedy o 20 % méně. V OnePlus One bude údajně použita záhadná technologiesouvisející s baterií či její výdrží, název ani použití této novinky ale zatím výrobce neprozradil.

OnePlus battery
Výrobce si při návrhu designu pohrál i s takovým skrytým detailem, jakým je baterie

3) Displej (zveřejněno 11. března)

OnePlus One by mělo být vybaveno 5,5″ displejem s rozlišením 1920 x 1080 pixelů. Důvod, proč bylo použito rozlišení Full HD namísto Ultra HD (nazývané také jako Quad HD/4K), jsou úspory ve spotřebě energie o 35 – 60 %, což rozhodně nejsou zanedbatelné hodnoty. Výrobcem obrazovky bude japonská společnost JDI tvořená Sony, Toshibou a Hitachi.

Pokud jste se vyděsili velikostí displeje, máme pro vás příjemnou zprávu. Rámeček kolem displeje by měl být velmi úzký, což dokazuje následující fotografie. Pod pětipalcovou Xperií Z1 obrazovkou by se měl nacházet chystaný smartphone OnePlus One s výrazně věští 5,5″ obrazovkou.

OnePlus vs Xperia Z1
OnePlus One bude menší než Sony Xperie Z1, a to i přes výrazně větší úhlopříčku displeje

4) Fotoaúarát (zveřejněno 17. března)

Fotoaparát v OnePlus One bude mít nejnovější snímač Exmor IMX214 od Sony, který disponuje rozlišením 13 megapixelů a světelností f2.0 pro kvalitnější snímky za špatných světelných pdomínek. zajímavostí je použití optiky, která je tvořena šesti čočkami, mezi smartphony je přitom obvyklé pětičočkové řešení.

K dalším výhodám fotoaparátu bude patřit stabilizace obrazu s označením Image Stabilization Plus (IS+), nahrávání videí ve 4K rozlišení nebo snímkovací frekvence 120 fps při HD rozlišení. Chybět nebude ani přední kamerka, která nabídne rozlišení 5 megapixelů.

5) Zadní kryt (zveřejněno 19. března)

OnePlus One nabídne velmi neobvyklou funkci, kterou je vyměnitelný zadní kryt s názvem StyleSwap. Majitelé smartphonu budou mít na výběr z široké nabídky krytů, které se nebudou lišti jen barvou, ale především materiálem, ze kterého jsou vyrobeny nebo jej alespoň imitují svou texturou. Mimo jiné v nabídce najdeme bambus, denim, kevlar, pískovec nebo hedvábí.

styleswap

zdroj: OnePlus (Facebook), GSM Arena

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here