Osmijádrový TCL/Alcatel Idol X+ byl oficiálně představen spolu s chytrým náramkem

0

Čínský výrobce TCL, který v Evropě prodává své produkty pod značkou Alcatel, představil vylepšenou vlajkovou loď Idol X+. Součástí základního balení bude chytrý náramek Boom Band, který se smartphonem komunikuje přes Bluetooth.

TCL Idol X Plus Boom Band

TCL Idol X+ má stejný 5″ displej s rozlišením 1920 x 1080 obrazových bodů jako předchůdce, výrobci se ale povedlo zmenšit rámeček kolem displeje jen na 1,9 mm. Nejzajímavější součástí výbavy je osmijádrový procesor MT6592 taktovaný na 2 GHz, jehož výrobcem je taiwanský MediaTek. K další výbavě smartphonu patří 2GB RAM, 13mpx zadní fotoaparát či baterie o kapacitě 2 500 mAh.

Jak už bylo zmíněno v úvodu článku, Idol X+ bude dodáván společně s chytrým náramkem Boom Band, který podporuje bezdrátovou technologii Bluetooth a bude nabízen v několika barevných verzích. Příslušenství bude možné využít například k zaznamenávání sportovních aktivit nebo jako alarm, který vás upozorní při ztrátě či odcizení smartphonu.

TCL Idol X+ bude na čínském trhu k dostání od 15. ledna 2014 za 1 999 juanů, což je v přepočtu 6 560 Kč. Zatím není jasné, zda výrobce svůj nový osmijádrový smartphone nabídne i na evropském trhu. Pokud se tak v budoucnu stane, měli bychom Idol X+ očekávat s logem Alcatel a vyšší cenou.

zdroj: Engadget