HTC One 2: jaký design a výbavu můžeme očekávat?

0

Ačkoliv je středem pozornosti většiny médií především Samsung Galaxy S5, nesmíme zapomínat ani na další významnou vlajkovou loď, která bude představena v příštím roce. Jaké bude HTC One 2 (nebo One Two), známé také pod interním označením HTC M8?

HTC One 2 model

Vzhled novinky by nám měl odhalovat uniklý model z 3D tiskárny. Po designové stránce se One 2 příliš nebude lišit od svého předchůdce – těšit se tedy můžeme například na hliníkovou konstrukci a dvojici předních reproduktorů BoomSound. Smartphone by však možná nepatrně naroste do výšky i šířky, a to z důvodu použití většího 5″ displeje. Rozlišení by však mělo zůstat na hodnotě 1920 x 1080 obrazových bodů.

Jisto zatím není v otázce použitého procesoru. HTC One 2 bude mít téměř určitě čtyřjádro od Qualcommu, ale zatím není jasné, zda půjde o Snapdragon 800 nebo novější Snapdragon 805. Druhý jmenovaný čip má výkonnější grafiku Adreno 420 a podporuje přehrávání videí ve 4K rozlišení. Otázkou však zůstává, zda bude mít Qualcomm připravenou masovou výrobu Snapdragonu 805 už příští rok na jaře.

K další výbavě HTC One 2 by mohla patřit 2GB RAM, 16GB/32GB interní paměť a možná dokonce slot na micro SD karty, který u první generace telefonu postrádalo velké množství uživatelů. Žádné revoluce bychom se tentokrát neměli dočkat v oblasti fotoaparátu. Taiwanský výrobce údajně opět použije ultrapixelový snímač, který dokáže pořizovat fotografie o rozlišení 4 mpx.

Operačním systémem bude s největší pravděpodobností Android 4.4.2 KitKat doplněný o novou uživatelskou nadstavbu HTC Sense 6. K představení HTC One 2 nejspíš dojde v první polovině příštího roku, přesnější termín ale zatím nemůžeme odhadovat.

zdroj: Slash Gear, Talk Android, Softpedia News

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here