Oppo – dvě verze Find 7 představeny spolu s chytrým náramkem

2

Dlouho očekávaná vlajková loď čínského výrobce Oppo, Find 7, byla dnes oficiálně představena na samostatné události. Oppo Find 7 získává jedno prvenství, které se čekalo i u jiných modelů. Jako první smartphone na světě má 5,5″ QHD (2560*1440) displej, což dává jemnost displeje 538 PPI. Po tak stylové pozvánce jsme snad ani nemohli čekat nic horšího.

gsmarena_110

Dosáhnout zmíněného rozlišení bylo možné díky použité technologii Super Screen 2.0. Aby displej nebyl náchylný k rozbití, bylo na jeho zakrytí použito Gorilla Glass 3, která mu dodá nejenom patřičnou pevnost a pružnost, ale také umožní ovládat telefon s mokrýma rukama. Aby si mohl každý vybrat, je připravena i verze s nižším rozlišením a nižší výbavou – modely s označením Oppo Find 7 a Oppo Find7a.

Oppo Find 7

QHD verze nabídne sice vysoké rozlišení displeje, ale to může vyvolat otázku, jak bude řešeno napájení toho pravděpodobně energeticky náročného displeje. O to by se měla postarat baterie o kapacitě 3000 mAh. Pro otázka napájení si navíc Oppo připravilo jednu zajímavou novinku. S technologií nazvanou VOOC bude možné nabít telefon „z nuly“ na 75% za pouhých třicet minut.

Hardwarově bude telefon patřit k těm nejlepším. Uvnitř najdeme stejný procesor, jaký známe ze Samsungu Galaxy S5 – tedy čtyřjádrový Snapdragon 801 MSM8974AC od Qualcommu s taktem 2,5 GHz. Co bude oproti zmíněnému Samsungu lepší, je paměť RAM. Ta se vyšplhala až na hodnotu 3 GB. Spolu s grafickým procesorem Adreno 330 a vnitřní pamětí ROM 32 GB, která bude rozšiřitelná pomocí karet microSD, se Find 7 stává vážným konkurentem pro letošní vlajkové lodě všech výrobců.

Na zadní straně přístroje nalezneme fotoaparát Sony IMX214 CMOS s F/2.0 čočkou, rozlišením 13 MP a LED přisvětlením. Ten umožní nahrávání 4K videa nebo možnost záznamu v rozlišení 720p při frekvenci záběru 120fps (snímků za vteřinu). Kamera také přinese novou funkci Super Zoom, která pořídí deset snímků a spojí je do jedné fotografie s rozlišením 50 MP. O uniklé fotografii s rozlišením 50 MP, která měla být pořízena právě prostřednictví Find 7, jsme psali zde. Přítomna je i přední kamera, která má rozlišení 5 MP.

gsmarena_104

Oppo Find 7a

Výkonnostně slabší bratříček toho silnějšího určitě nezahanbí. Říci menší by nebylo zcela přesné, respektive by bylo naprosto nepřesné, neboť se liší pouze hardwarově. U druhé verzi tedy nalezne také 5,5″ displej, ovšem s menším rozlišením. Konkrétně má model rozlišení Full HD (1920*1080), což dává jemnost displeje 403 PPI.

Fotoaparát by měl být u obou verzí údajně stejný, tato informace však ještě není stoprocentně potvrzena. Procesor bude opět od Qualcommu, tentokrát však v zařízení nalezneme čtyřjádrový Snapdragon 800 MSM8974AB s taktem 2,3 GHz. Hodnota klesne i u paměti RAM. Ta bude mít nyní 2 GB, vnitřní paměť ROM také klesne, konkrétně na 16 GB, bude však zachována možnost rozšířit paměť pomocí karet micro SD, stejně jako u výkonnějšího modelu, až do velikosti 128 GB. Hodnota u baterie klesla na 2800 mAh.

Rozměry obou zařízení budou totožné – 152,6*75*9,2 mm při váze 170 gramů u Full HD verze a 171 gramů u QHD verze. Stejně tak se dočkáme podpory LTE v obou případech a NFC, které bude ve spolupráci s Bank of China umožněno hned od začátku ve více než 250 obchodních sítích v Číně.

gsmarena_103

Modifikace se dočkal  i software. Zařízení poběží na ColorOS ve verzi 1.2., který má jako základ Android ve verzi 4.3 Jelly Bean. Vedle toho si Oppo připravilo MaxxAudio, které zaručí kvalitní projekci bassů z reproduktorů. Tomu má napomoci speciální aplikace MaxxEq, která umožní použití sofistikovanějšího ekvalizéru. MaxxAudio by mělo být údajně podobné HTC BoomSound, jak to bude ve skutečnosti se však ukáže až časem.

Velmi příjemným prvkem je notifikační pruh na spodní hraně zařízení, který signalizuje příchozí hovory a nepřečtené zprávy či emaily. To co zajímá asi každého, je cena. Za QHD model zaplatíte 3.498 čínských juanů (v přepočtu přibližně 11.110,- Kč) a za Full HD verzi pak 2.998 čínských juanů (v přepočtu přibližně 9.520,- Kč). Full HD verze pak bude dostupná od zítřejšího dne, QHD verze v květnu nebo červnu.

gsmarena_101

Spolu s oběma smartphony představilo Oppo i chytrý náramek O-Band. Ten bude zaznamenávat fitness aktivity, bude kontrolovat váš spánek a připomínat zmeškané události. To vše díky vibracím, které budou moci být využity pro buzení.

gsmarena_004

První pohled nabídl Androidauthority, který zveřejnil video na Youtube.

http://www.youtube.com/watch?v=e9mY7Px6n4o

Zdroj: AndroidauthorityCnetGizchinaGsmarena, Phonearena, Youtube

2 KOMENTÁŘE

    • Máte pravdu, původní zdroj špatně informaci uvedl. Bohužel i přes ověření z více zdrojů, jsem dospěl ke stejnému údaji – špatnému. Opravím. Děkuji za upozornění.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here