Samsung oficiálně představil fotoaparát NX mini

0

Jihokorejská společnost Samsung oznámila svého nejnovějšího zástupce pro NX sérii fotoaparátů. Ten je charakteristický nejtenčími a nejlehčími rozměry s výměnnými objektivy a označuje se jako NX mini.

Samsung NX mini

Fotoaparát NX mini je pouze 22,5 mm tenký a váží jen o něco více než 150 gramů. Atraktivní vzhled zajišťuje kovové tělo, které doprovází kožený povrch a 3″ HVGA Flip-out LCD displej. NX mini je vybaven 20 MPx snímačem BSI CMOS s vestavěným bleskem, podporou formátu RAW, nahrávání Full HD videa při 30 snímcích za sekundu, podporou NFC, Wi-Fi připojení pro snadnější sdílení a zálohování fotografií či videa na Dropbox a Flicr. Samozřejmostí jsou i různé režimy a filtry při focení.

Samsung NX mini

Samsung taktéž představil tři nové NX-M objektivy, které jsou podporovány NX mini a NX-M adaptérem, který umožňuje funkčnost fotoaparátu s existujícími objekty série NX. Řada NX-M obsahuje 9mm objektiv se světelností F3,5 a ED čočkou za 179 dolarů (cca 3 530 korun), NX-M 9-27mm objektiv se světelností F3,5-5,6 s čočkou ED OIS za 279 dolarů (cca 5 550 korun) a NX-M 17mm objektiv se světelností F1,8 a čočkou OIS.

Nejnovější fotoaparát NX mini bude na trhu k dispozici v dubnu za 449 dolarů (cca 8 860 korun) s 9mm objektivem NX-M nebo za 549 dolarů (cca 10 830 korun) s 9-27mm objektivem a SEF-7A bleskem.

Zdroj: SammyHub a hands-on fotografie převzaty z The Verge

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here