Meizu je připraveno vydat smartphone s podporou LTE

0

V Číně jsou na tom někde s pokrytím a přípravou 4G sítí podobně jako u nás. Hovoří se o tom, ale vše je v začátcích. Na konferenci China Unicom Partner se projednávala otázka nasazení sítí LTE, integrace 4G a 3G sítí a obecně plány do budoucna. Meizu Technology jako jeden z hlavních partnerů nesměl chybět.

Meizu-MX4

V rámci konference uspořádal viceprezident Meizu setkání, během kterého oznámil, že se společnost chystá vydat nový smartphone, který bude podporovat sítě čtvrté generace, v druhé polovině tohoto. Abychom byli přesní, telefony by měly být celkem čtyři, všechny s podporou 3G a 4G sítí, jako výsledek spolupráce Mezi China Unicom a Meizu.

Očekává se, že bude představen nový smartphone výbavou podobný očekávané MX4. Ta by podle posledních naznačených informací mohla mít 5,4 – 5,5″ displej s rozlišení 2560*1536, je však údajně zvažována i méně vybavená verze. Mluvilo se také o tom, že by mohla přijít běžná verze MX4 a poté MX4 s podporou 4G sítí.

Meizu údajně plánuje do svých high-end smartphonů nasadit osmijádrový procesor MediaTek MT6595, který činnost LTE sítí podporuje. Nedávno představený procesor používá architekturu ARM17, podporuje LTE čtvrté kategorie, tedy rychlosti až 150Mbps a zároveň umí dual-mode FDD/TD-LTE. Nejzajímavější by mohla být cena zařízení. Podle spekulací by mohla startovat u verze s podporou LTE na 330 dolarech (v přepočtu přibližně 6.500,- Kč).

Zdroj: Gizmochina

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here