Huawei neuvolní chytré telefony s dual bootem OS – Androidem a Windows Phone 8

0

Vedoucí oddělení marketingu společnosti Huawei, Saho Yank, řekl, že společnost plánuje vydat chytré telefony poháněné dvěma operačními systémy. Měli jsme se tak dočkat dual bootu Androidu s Windows Phone. Této informace jsme se dočkali před několika týdny. Původně se měl na trhu objevit ve 2. čtvrtletí letošního roku.

Huawei

Jenže nyní je vše jinak. Microsoft ani Google si nechtějí lézt vzájemně tak zvaně do zelí. Z tohoto důvodu se dual bootu operačních systémů Android a Windows Phone asi jen tak nedočkáme. Jenže Huawei své původní tvrzení nepozměnil s odvoláním na přání daných společností, ale přímo popřel, že by někdy měl v plánu vydat takový smartphone.

„Huawei Consumer Business Group zaujímá otevřený přístup k mobilním operačním systémům s možností poskytovat širokou škálu možností pro spotřebitele. Nicméně je většina našich výrobků založena na operačním systému Android a v této fázi nejsou žádné plány pro vývoj chytrého telefonu s dual OS pro vydání v blízké budoucnosti,“ uvedla společnost Huawei v prohlášení na FierceWireless.

Mluvčí společnosti popřel předchozí tvrzení od výkonného člena Huawei Shao Yanga, který řekl v předešlém prohlášení, že to má výrobce v plánu. Také uvedl, že je společnost i nadále odhodlána spolupracovat s Microsoftem: „Microsoft je klíčovým globálním partnerem Huawei Consumer Businnes Group. Po dobu, po kterou si uživatelé budou přát Windows, po tu jej budeme dodávat v našich zařízeních.“

Zdroj: Talk Android

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here