Aktualizace Fotoaparátu Google přináší pořizování snímků v poměru 16:9

8

Když Google v dubnu přišel s vlastní aplikací pro pořizování fotografií, někteří ji přivítali a někteří jí zase stále něco vytýkali. Mezi ty smysluplné výtky patřila nemožnost pořizování fotek v poměru stran 16:9. Čočka fotoaparátu totiž vždy pořídí fotku v poměru 4:3, většina aplikací pro fotografování však umožňuje nastavit softwarový ořez do 16:9.

Google-Camera-2.2.024-update-640x376

To po poslední aktualizaci zvládá i tato oficiální alternativa od Googlu. Výsledný počet v megapixelů je u každého zařízení trochu jiný a odvíjí se od hardwarových specifikací. Druhou trochu menší novinkou je nastavení u samospouště. Ta nyní pořídí snímek buď za 3 nebo 10 vteřin. Aplikace je dostupná pouze pro zařízení s nejnovějším Androidem 4.4 KitKat a aktualizace je distribuována standardně skrze Google Play.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

Zdroj: androidpolice, droid-life, phandroid

 • NecromanderSM

  Zabudli ste že panoráma vie fotiť rybie oko.

 • Sinco

  Tak nevim proc ale nemam na vyber 16:9 Mohu si vybrat pouze rozliseni 8Mpx, 3,1 a 1,9Mpx. mam N4 s purity rom.

  • Je možné, že k vám aktualizace ještě nedorazila.

   • Sinco

    mam stejnou ciselnou vezri. preventivne jsem aplikaci odinstaloval a nainstalova z GP znovu., vysledek stejny.

    • Ta je vidět na obrázku v článku, příště ji ale uvedu radši i přímo v textu.

     • Sinco

      Koukam na net na 10,6 palcu lcd netbooku. Mam bryle, hure uz vidim a pokud je neco moc drobne, zvetsim si text. Tady me to ale nenapadlo, text jsem precetl. Bohuzel, obrazek uz ne, Chyba byla porovnavat verzi z GP s verzi v zarizeni. Byla to novinka a je jasne ze aktualizace bude probihat v nasledujicich dnech. Takze na GP je asi jeste starsi verze, kdyz mi nenabizi aktualizaci. Android uz nejaky rok mam a povazuji se za skuseneho androidaka. No holt obcas se zadari. Na jinem webu byla take zminka o fotoaparatu. Protoze byla v textu i verze apk, hned mi doslo kde je chyba. Mit treba 19 palcu lcd asi bych ocima zavadil o obrazek a treba by mi hned trklo, o co go. Jinak dekuji za pomoc.

     • Jimmy

      i na mém 24″ není vidět obrázek. Třeba na něj kliknout…

    • Jimmy

     Ale hlavně že máte stejnou číselnou verzi! 😀 Stačí otevřít oči…