Poslední aktualizace MX Playeru odebrala AC3 a MLP kodeky – doinstalujte si je!

5

MX Player už několik let patřil k nejoblíbenějším přehrávačům pro androidí tablety a smartphony. Díky široké podpoře různých kodeků a formátů si mezi uživateli dokonce vysloužil přezdívku „mobilní VLCéčko“. Díky poslední aktualizaci však přichází přichází o jeden z nejpoužívanějších zvukových kodeků.

mx player update 1

Konkrétně jde o AC3 a MLP. Oba dva jsou licencovány a právě kvůli problémům s copyrightem musely být po několika letech odebrány. Mobilní filmoví fanoušci si od tohoto updatu začali bouřlivě ztěžovat na nemožnost přehrávání většiny zvukových stop. S podobným problémem se už od počátku setkávají i majitelé Chromebooků.

mx player update 2

Díky aktivní komunitě se ale naštěstí našlo efektivní řešení. V zásadě jde o manuální doinstalování dvojice kodeků a následného přidání do přehrávače. Není třeba ani rootu nebo dalšího pokročilého odemčení zařízení. Pokud si na mobilu nebo tabletu přehráváte filmy často a absence kodeku vás značeně limituje, zkuste navštívit toto vlákno.

 

Zdroj: androidpolice

 • alfred

  Ja si nainstaloval starsi verzi, a facha krasne 🙂

  • Libor Foltýnek

   Jak se dá vrátit ke starší verzi, když nemám zrovna zálohu?

   • alfred

    To asi neda, leda nekde vygooglit, ale to mi prijde jako neverohodny zdroj. Ja si delam zalohy pred aktualizaci. Uz nekolikrat se mi to vyplatilo 😉

    • Libor Foltýnek

     Zrovna teď jsem to neudělal :
     Ale s tím kodekem to funguje – ono jet donekonečna na starší verzi taky není řešení a MX Player se mně zatím pořád líbí nejvíc.
     Je to ale trochu podraz na nás, co jsme jim zaplatili 🙁 Ve free verzi bych ještě odebrání funkce pochopil, ale v placené to smrdí

 • Libor Foltýnek

  Díky za tip!