Samsung plánuje velkou výměnu personálu

1

Momentálně už není žádným tajemstvím, že společnost Samsung Mobile prožila celkem drsný rok kvůli nedostatečným prodejům jejich chytrých telefonů na klíčových trzích. Celkové zisky byly zhodnoceny jako nejhorší za tři roky.

medium

Dle agentury Reuters, odvolávající se na jihokorejský tisk, se Samsung pustí do značné čistky vedoucích pozic skrze všechna oddělení, která se bude týkat dokonce až 30 procent mobilní divize. Zprávy o restrukturalizaci a propouštění během prosincových změn ve firmě pořádně srazily náladu zaměstnanců na bod mrazu, dokonce i zaběhlí manažeři si nejsou jisti pevnou půdou pod nohama.

Nejmenovaný zaměstnanec společnosti řekl, že ,,management se dostal do bodu, kdy museli běžní pracovníci dělat přesčasy včetně víkendů, aby se vývoj největších produktů neodklonil špatným směrem“. Vedoucí jiné obchodní sféry Samsungu si zase stěžoval, že hlavní strategické podněty byly odsunuty, protože manažeři neví, komu se odvolávat a ani kdo má na ně dohlížet.

lee-father-son

Změna personálu bude jistě dramatickou záležitostí vzhledem k tomu, že Samsung dává práci 300 000 lidem po celém světě. Aby to bylo ještě komplikovanější, tak syn momentálně hospitalizovaného ředitele společnosti Lee Kun-hee, Jay Y. Lee, je momentálně pověřen vedoucí funkcí a všechna rozhodnutí tedy spočívají na jeho bedrech. Díky dlouhému působení ve společnosti prakticky od dětství by měl být však správnou volbou. Držme mu tedy palce.

zdroj: http://www.phonearena.com

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here