Nexus 5 unikl na oficiálním renderu [DOPLNĚNO: bílý render a datum představení]

0

Na twitterovém účtu @evleaks se o víkendu objevil oficiální render dlouho očekávaného Nexusu 5. Ačkoliv datum představení zůstává nadále nejisté, o podobě a výbavě smartphonu toho víme poměrně dost.

Nexus 5 evleaks

Ve výbavě nového Nexusu 5, jehož výrobcem bude opět LG, údajně najdeme 4,95″ IPS displej s rozlišením 1920 x 1080 pixelů. Výkon by měl mít na starosti čtyřjádrový procesor Qualcomm Snapdragon 800 (MSM8974) taktovaný na 2,3 GHz a doplněný o 2GB RAM. Na výběr nejspíš budou minimálně dvě verze lišící se velikostí interní paměti, a to 16GB a 32GB. I tentokrát zapomeňte na slot na paměťové karty, který chybí u všech Nexusů z posledních let.

K další výbavě se podle uniklých informací zařadí 8mpx zadní fotoaparát s optickou stabilizací obrazu, 1,3mpx přední kamerka pro videhovory, notifikační dioda, baterie s kapacitou jen 2 300 mAh a možností bezdrátového nabíjení. O konektivitu by se mělo postarat například NFC nebo micro USB port s podporou standardu Slimport.

Operačním systémem bude téměř jistě Android 4.4 KitKat. Na uniklém renderu Nexusu 5 můžete vidět změn, které přinese nová verze operačního systému, konkrétně průhlednou notifikační lištu s bílými ikonkami a nové ikony launcheru. Všimněte si také, že samostaná aplikace pro SMS zprávy byla nahrazena vylepšenou verzí aplikace Hangouts, která by měla integrovat textové zprávy.

K představení Nexusu 5 a Androidu 4.4 KitKat nejspíš dojde ještě do konce října. Na internetu se spekulovalo už o několika termínech a v současné době nejpravděpodobnějším je pondělí 28. října 2013.

DOPLNĚNO: Twitterový účet @evleaks následně přinesl také render bílé verze Nexusu 5, který můžete vidět níže. Ještě zajímavější je však údajné datum představení smartphonu (spolu s Androidem 4.4 KitKat), které bylo stanoveno na 1. listopadu 2013.

Nexus 5 evleaks white

zdroj: Twitter

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here