Nexus s 8,9″ 2K displejem by mohl přijít letos

0

Nexus 7 tady už byl, dokonce dvakrát. Dočkali jsme se Nexusu 10 a hovořilo se také o tom, že by mohl být představen Nexus 8. Nyní to však vypadá, že by mohl být představen Nexus s 8,9″ displejem. Vyplývá to alespoň ze zpráv, se kterými přichází více asijských zdrojů. Jeho prodeje bychom se měli dočkat ještě letos.

nexus-7-5-650x0

Očekává se, že by se mělo jedno o high-end zařízení, jehož příchod na trh je bude v rozmezí měsíců červenec a srpen. Pro vysokou konkurenceschopnost by měl mít přístroj nízkou cenovku oproti konkurenci. Podle serveru CNET by však bylo s podivem, že by to bylo méně než 299 dolarů (v přepočtu přibližně 5.950,- Kč).

Svou velikostí by se mohl stát protivníkem jinému tabletu se stejnou úhlopříčkou – Kindlu Fire HDX 8.9. Zařízení by však nemělo být jediným přístrojem řady Nexus v oblasti tabletů. Dočkat bychom se mohli i představení třetí generace zařízení Nexus 7 v tomto roce. Informaci, kterou je důležité neopomenout, je možný výrobce přístroje. Vyrobit tento tablet by podle zvěstí mělo HTC.

Jedinou věc, o které se dozvídáme u výbavy vedle úhlopříčky, je rozlišení. To by mohlo být 2560*1600, tedy stejné jako se objevilo u Nexusu 10. Více o nových zařízeních s označením Nexus bychom se mohli dozvědět opět na Google I/O, které se letos bude konat v červnu v San Franciscu.

Zdroj: Cnet, Digitaltrends

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here