V Bílém domě by mohl BlackBerry vystřídat Samsung nebo LG

0

Kanadská ostružina, jak se někdy mobilním telefonům BlackBerry přezdívá, by mohla být nahrazena jinou značkou v Bílém domě. Abychom byli přesní, většina vládních organizací ve Spojených státech, která jako služební telefony používala smartphony společnosti BlackBerry, by mohla změnit výrobce mobilních telefonů, které slouží pracovním účelům. BlackBerry by mohlo nahradit LG nebo Samsung.

BN-CA490_bberry_G_20140320155455

BlackBerry více než deset let se svými mobilními telefony, které byly známy svým pokročilým zabezpečením, sloužila jako hlavní dodavatel zařízení pro zmíněné vládní organizace, včetně lidí z Bílého domu i prezidenta Obamy. Podle Wall Street Journal by společnost, které se v poslední době příliš nedaří, mohla přijít o svého největšího odběratele – Spojené státy.

Bílý dům prý údajně testuje mobilní telefony společností Samsung a LG, které by mohly dosavadního dodavatele nahradit. Mluvčí Ministerstva obrany deníku potvrdil, že probíhá testování různých druhů zařízení, konkrétní však nebyl. První zvěsti hovořily i o tom, že by mělo být zvažováno nasazení zařízení od Apple s iOS, plány o jeho testování však byly popřeny. Obama sice jako svůj soukromý mobilní telefon iPhone používá, z blíže nespecifikovaných důvodů však mobil od Apple zvažován nebyl. Jediné co bylo řečeno, že je to kvůli údajným limitacím.

Nikde však není psáno, že se musí skutečně dodavatel měnit. V současné době má zařízení prezidenta BlackBerry OS ve verzi 7, který je do značné míry modifikován. Změna na operační systém Android by byla pro BlackBerry velkou ránou, na druhou stranu pro společnost, která by ji případně vyměnila, zase velkou výzvou.

Zdroj: Phonearena

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here