Levný tablet HP Slate 7 se u nás začne prodávat v květnu

1

hp slate 7

České zastoupení Hewlett Packard oznámilo cenu a datum začátku prodeje svého prvního tabletu s Androidem, který byl představen v února na veletrhu MWC 2013. HP Slate 7 se v České republice začne prodávat během května a stát bude kolem 4 000 Kč. To je trochu více než v USA, kde by se měla novinka prodávat za 169 dolarů, v přepočtu 3 340 Kč. Na druhou stranu je ale cena ve Francii a na dalších evropských trzích skoro stejná jako v Česku, konkrétně 149 eur (3 830 Kč).

Výbavou sice HP Slate 7 neohromí, vzhledem k už zmíněné cenovce a tomu, že jde o značkový tablet, by mohlo jít o dobrou volbu pro méně náročné uživatele. Novinka je vyrobena z nerezové oceli a bude nabízena ve dvou barevných verzích, červené a šedé.

Tablet je vybaven 7″ displejem s rozlišením 1024 x 600 pixelů a širokými pozorovacími úhly, dvoujádrový procesor typu Cortex A9 běžící na frekvenci 1,6 GHz, 1GB RAM a 8GB interní paměť, kterou lze dále rozšířit díky přítomnosti slotu na microSD karty. Na zadní straně najdeme 3mpx fotoaparát a vpředu se nachází VGA kamerka pro videohovory.

Operačním systémem je Android 4.1 Jelly Bean. Jako příjemný bonus můžeme brát podporu technologie Beats Audio pro kvalitnější zvukový zážitek, která se dosud nacházela jen v androidích zařízeních od HTC. Svou tloušťkou 10,7 mm a hmotností 369 gramů patří HP Slate 7 mezi malými tablety k průměru.

via chip

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here